Řecko

3 důvody, proč si zamilujete Řecko

  1. Řecko je malebnou zemí s nejčistším mořem v Evropě a krásnými přírodními plážemi.
  2. Řecko je kolébkou evropské vzdělanosti. Bohatá historie na vás dýchá z každého kroku.
  3. Řecko je zemí příjemných pohostinných lidí a vynikající kuchyně, která vás okouzlí svou rozmanitostí.

Naladili jsme vás? Zjistěte více o této krásné zemi.

Řecko a řecké ostrovy

Řecká republika (Elinikí dimokratia) leží v jihovýchodní Evropě na nejjižnějším cípu Balkánského poloostrova. Na severu Řecko hraničí s Albánií, Makedonií, Bulharskem a Tureckem. Na západě, na jihu a východě Řecko obklopuje křišťálové moře. Většinu území Řecka tvoří pevnina, nicméně celá jedna pětina rozlohy zahrnuje 2000 řeckých ostrovů a ostrůvků.

Recko

Slunce a vítr ve vlasech

Řecká pevnina i ostrovy nabízí velmi příjemné počasí. Teplota vody v létě vystoupá na hodnoty kolem 20–26 °C. Teplota vzduchu se obvykle pohybuje okolo 27–32 °C, ale stává se, že teploty vystoupí i nad 40°C. Pro Řecko je také typický vítr, který se objevuje se sezónní pravidelností. Na řeckých ostrovech je mírně nadprůměrná hodnota soli. Přečtěte si více o jednotlivých oblastech v kapitole Počasí.

Řeky si zamilujete

Řekové jsou milí, pohostinní a velmi přátelští. Řeckou atmosféru nejlépe nasajete, když budete pozorovat při jídle velkou řeckou rodinu. Stůl je doslova zaplněn talířky a mísami, odkud si každý nabere, co hrdlo ráčí. Nehledí se na to, zda něco upadne na ubrus, vždyť jsou většinou z papíru. Děti pobíhají kolem a pošťuchují se. Při placení se pak muži předhánějí, kdo bude účet hradit. Když se nedohodnou, házejí zmuchlané peníze do středu stolu.

Řekově se rádi živě baví a diskutují, jsou otevření a bez váhání pomůžou, když se ocitnete v nouzi. Dovolená v Řecku je velice bezpečná a nemusíte se bát volně pohybovat či využívat místní dopravu. Zjistěte více o řeckém obyvatelstvu, jejich náboženství i jazyce.

Na čem si v Řecku pochutnáte?

V Řecku si pochutnáte na rozmanité středomořské kuchyni plné čerstvé zeleniny, výborných jogurtů, ryb a ovčího a kozího masa. Specialitou je příprava masa na grilu, které se doplňuje výtečnou zeleninou. Vše se připravuje na báječném olivovém oleji, který má v Řecku velmi široké uplatnění. Do salátů se přidává vinný ocet nebo sýr feta, který se vyrábí z ovčího mléka.

V průběhu dovolené v Řecku se nemusíte se stravováním vázat pouze na hotelové služby, ale naopak bez obav navštívit místní taverny a domácí restaurace. Skvělé jídlo a příjemné prostředí taveren je jedním z důvodů, proč se do Řecka návštěvníci rádi vracejí.

Řecké památky a sedm divů světa

Jakmile vás omrzí sluníčko na pláži, můžete vyrazit objevovat krásy řeckých pamětihodností. Z proslulých sedmi divů světa, jež popsal Filón Byzantský ve 2. a 3. století, se nacházely čtyři v antickém Řecku (Kolos rhodský na ostrově Rhodos, socha boha Dia v Olympii, Mausoleum v Halikarnasu, monumentální hrobka krále Mausóla a chrám bohyně Artemis v Efesu). Na každém ostrově najdete spoustu kostelíků, chrámů i jiných památek, které odráží bohatou historii Řecka i mytické příběhy a legendy spojené s řeckým světem bohů Řecka

Kam můžete s VTT vyrazit?

Vaši dovolenou v Řecku si můžete užít například na pevnině v kouzelném městečku Parga, nebo na překrásných ostrovech Korfu, Lefkada, Kefalonie, Zakynthos, Samos, Kos, Rhodos, Karpathos, Kréta, Skiathos a jiných. Nádherná a velmi rozmanitá příroda na jednotlivých ostrovech vám vždy ze své krásy nabídne něco nového a jedinečného.

Sledujte nás

Google Plus You Tube

© Copyright Cestovní kancelář VTT, TRAVEL FAMILY s.r.o. Specialista na Řecko od roku 1992. Všechna práva vyhrazena.
Realizace: MagicWare | Redakční systém is>content | Rezervační systém is>tour