Jak uplatnit voucher ještě na letošní dovolenou? Více informací ZDE.

Recenze - POKLADY A SKVOSTY PELOPONÉSU

Zobrazit ubytování
9,5
UBYTOVÁNÍ 9
SLUŽBY 10
OKOLÍ 10
STRAVA 9
Poklady a skvosty byly nádherné,

Poklady a skvosty byly nádherné, jen jich bylo na jednu dovolenou hodně a velkolepé zážitky se nestíhaly v našich myslích rozložit a zpracovat. Kdybychom to byli bývali věděli, že to bude pro nás tak náročné, dali bychom přednost pobytu a koupili si k tomu cca 4 výlety a příště Peloponés zopakovali s dalšími výlety. Vstávat den co den s budíkem nebylo moc příjemné. Ideální by byl výlet obden, den po výletu si přispat, odpočinout, povyprávět si o zážitcích a těšit se na další.

Poloha

Měli jsme balíček se všemi poklady a skvosty, tak jsme na místo pobytu neměli tolik času, jak bychom si přáli. Odlétali jsme domů s pocitem, že si přejeme se sem ještě někdy vrátit, koupit si už jen některé zbývající fakultativní výlety, které jsme nestihli a více si užívat nádherného okolí. Ale alespoň něco jsme stihli: poblíž se nachází staré Asini, určitě stojí za návštěvu (skalní výběžek uvidíte, když se podíváte na pláži doleva), výlet do kopce ke kostelíku poskytne božskou vyhlídku na moře, ostrůvky i okolní stráně. Poslední den, kdy nebyl výlet, jsme si půjčili motorovou loďku a obepluli si blízké ostrůvky. Moře je čisté, teplé a hypnotizující. Jediné minus (ale to je choroba celého Řecka) jsou ty podivné betonové skelety rozestavěných a nikdy nedostavěných objektů různého stáří, někdy již i úctyhodného. Hned vedle hotelu se nachází vzorek.

Ubytování

Hotel je velmi zaměřený na rodiny s dětmi. I mimo sezónu, neboť cestující s dětmi ve věku od kojenců (po nocích zvuky doprovázející růst zubů nebo přítomnost ducha Heroda) až do předškolního věku (vesele dupajícími a výskajícími po chodbě) se nemusí držet prázdnin. Pro věkovitější cestující toužící po klidu to moc není. Ale přes to všechno je hotel vynikající, personál velmi milý, přátelský a vtipný, pokoj vždy vzorně uklizený. Kdo cestuje s dětmi, nemůže si ani vybrat lépe.

Stravování

Stravování jsme si nevybrali: koupili jsme si balíček s výlety a zde nebyl už bohužel z hotelů na výběr BS, když jsme zájezd kupovali. Polopenze apod. v Řecku neuznáváme, protože od čeho tam mají ty fantastické taverny? Nicméně, byli jsme spokojeni. Jídlo bylo velmi chutné: maso vepřové a kuřecí, někdy i rybí filé, různě upravená zapečená i syrová zelenina, luštěniny, těstoviny, rýže, brambory/hranolky na výběr. Jen to člověku nedá, když to vidí, na noc se zbytečně nacpe a svalí se schvácen do postele, místo toho, aby šel objevovat různé taverny a dal si raději něco s chapadly, ploutvemi, klepety či škeblemi, místo vepřového.

Další služby

SAMOZŘEJMĚ musíme pochválit paní Květu Reichlovou !! Její doprovodný komentář k výletům je úžasný a ničím nepřekonatelný. Člověk má pocit, že tam ve svých minulých životech žila a všechny ty bohy a hrdiny osobně znala coby vlastní rodinu. A při cestách zpět, když už jsme byli zmoženi náročnými výlety, nám četla velmi profesionálním projevem pohádky (řecké báje). Za chvíli jsme po všech těch krvavých bájných vraždách spali jak zabití. Cesta zpět do hotelu tak rychle a příjemně utekla. Budeme paní průvodkyni všude chválit !!

Iva Horová
05.10.2018