Delegáti se hlásí

Dovolená Kréta Chania 2017

(25.04.2016)  – Představení

Milí klienti,

ak sa stále rozhodujete, ktorú časť Kréty si zvoliť, vyberte si západ :o). Nie je nič krajšie ako sa pri východe alebo západe slnka kúpať v mori s výhľadom na dvojtisícové kopce. Okrem toho má západ niekoľko „naj“: zmienené najvyššie hory Lefka Ori (2456 m), najkrajšie pláže – Elafonisi, Balos, Falassarna, najdlhší kaňon v Európe – Samariu, najkrajšie mesto – Chaniu, jeden z najhlbších zálivov v Stredozemnom mori – Soudu, nachádza sa tam jediné sladkovodné jazero Kournas a je to najzelenšia oblasť na ostrove.

Namiesto študovania sprievodcov si povinne pred príchodom na Krétu pozrite starý film s Anthony Quinnom, Grék Zorba (pokojne sa nechajte strhnúť tancom ako plnokrvní Kréťania :o) alebo si prečítajte rovnomennú knihu alebo knihu s 2 názvami: Kapitán Michalis alebo Sloboda alebo smrť. Obe napísal Nikos Kazantzakis, veľmi významný krétsky filozof, spisovateľ, cestovateľ a politik. Budete krásne predpripravení na ducha človeka krétskeho :o). Jeden astronóm sa totiž raz vyjadril, že Kréta je schizofrenická: na jednej strane je úchvatná a magická, a na strane druhej nebezpečná a drsná. Za túto schizofréniu vraj môže jej história pretkaná vojnami za nezávislosť.

Ako nováčik v CK VTT mi prináleží sa predstaviť. Na Kréte pracujem ako delegát od roku 2010 doteraz. Milujem prírodu, jednoduchosť a miesta, kde sa miešajú kultúry. Na Kréte som sa prvý raz ocitla v roku 2009 na pár dní a vtedy sa mi ani trochu na prvý pohľad nepáčila. V ďalšom roku ma tam vyslala cestovná kancelária, s ktorou som vtedy spolupracovala a vôbec sa mi tam nechcelo. Keď som však absolvovala povinne poznávacie výlety kvôli znalosti destinácie, za niekoľko dní sa mi Kréta dostala pod kožu a je tam dodnes.

Preto klientom, ktorí sú na ostrove prvýkrát vždy odporúčam aspoň 1 – 2 „fakulťáky“, aby spoznali najprv to základné a keď (ak) sa znova vrátia, tak prenájom auta a bádanie o úroveň vyššie. Kréta je veľká a má mnoho tvárí. Môžete tu zažiť rozmanité atmosféry: párty život v turistických letoviskách, korzovanie po historických mestách s exotických nádychom (pokojne aj na bicykli), objavovanie zapadnutých dediniek v kopcoch, kúpanie sa na takmer „karibských“ plážach, v zašitých zálivoch či plážach s jemným pieskom alebo kamienkami, kúpanie v dvoch moriach – v Stredozemnom na severe a Lýbijskom na juhu a dokonca i v jazere, plavby na loďke, vychádzky do hôr, návštevy jaskýň, kláštorov…

A na záver si dovolím zdeliť Vám zopár antistresových tipov, aby ste si užili dovolenku naplno:

• zabudnite na existenciu televízie,
• rozprávajte sa,
• nebojte sa, že budete hladní, všetkého je dostatok,
• vnímajte a dýchajte krásu prírody – TERAZ.

P. S.: Na Kréte neexistujú reklamné bilboardy!!! Hurá!

Fotky:

1 – Takto kvitnú olivy
2 – Západ slnka na Falassarne
3 – Dary Kréty
4 – Zátoka Balos, v pozadí ostrov Gramvoussa
5 – Vstup do Samarie
6 – Krétska delikatesa

Na Krétě se na Vás těší delegátka Eva


(07.07.2015)  – Pláž Seitan Limania

Tento malý “fjord” se nachází na samotném konci poloostrova Akrotiri. Seitan Limania je vyústěním soutěsky, kterou si mohou milovníci pěší turistiky při tomto výletu projít. Druhá možnost přístupu k pláži je slanit po skále. Vede zde cesta, avšak sestup je náročný a určitě se nedoporučuje ho podnikat v „žabkách“. Odměnou vám bude krásné tyrkysové moře. Kdo má rád adrenalin a sestup po skále mu nestačil, může zde skákat i z útesu. Pakliže narazíte na velké vlny, moře se přemění v atrakci známou z vodních parků “divokou řeku”. V tomto případě je koupání sice nebezpečné, ale velice zábavné.

O Seitan mnoho turistů neví, avšak pláž je velmi malá a často je v hlavní sezóně přeplněná. Ideální je zde strávit dopoledne a v druhé části dne můžete navštívit klášter Agia Triada (Svatá Trojice) nebo další z vyhlášených pláží na Akrotiri (Marathi, loutraki). K večeru stojí za návštěvu bývalé hlavní město Kréty Chania, které je vzdáleno pouhých 8 kilometrů.

S pozdravem ze slunné Kréty

delegátka Jana

(14.07.2012)  – VÝLET DO VESNIČKY LOUTRO

Tato malebná vesnička se nachází v jihozápadní části ostrova Kréta u Libyjského moře mezi vesnicemi Agia Roumeli a Hora Sfakion. V zátoce u obce byl ve starověku přístav antického města Phoenix, které se nacházelo ve svahu nad poloostrovem a mělo kolem 20 000 obyvatel. Kouzelné na tomto místě je, že sem nevede žádná asfaltová silnice. Maličký přístav Loutro je dostupný pouze lodí, a tak není divu, že si zachoval intimní atmosféru a davová turistika sem ještě nedorazila.

Už jen samotná plavba lodí je velmi působivá, z lodi můžete pozorovat strmé jižní pobřeží Kréty, naskytnou se Vám nejen pohledy do fascinujícího světa hor Lefka Óri, ale i na překrásné pláže. Po vyplutí z Hora Sfakion uvidíte nejdříve pláž Iligas, sem vede ještě asfaltová silnice, je to vlastně poslední asfaltový úsek mezi Hora Sfakion a vesničkou Aradena, v jejíž blízkosti je vstup do soutěsky stejného názvu. Poté následuje další překrásná pláž Glyka Nera, sem už se musíte nechat přepravit lodí v rámci nějakého lodního výletu, nebo lodním taxi, nebo po svých. Vlastně to není tak úplně pravda, že tato část pobřeží je přístupná pouze lodí, skoro podél celého jihozápadního pobřeží vede známá evropská turistická stezka E4, takže pěšky můžete dojít např. na již zmiňovanou pláž Glyka Nera, nebo až do vesničky Loutro.

Ale to už připlouváme do Loutra, tak teď jen záleží na Vás, jak zde Váš čas prožijete. Pokud zde zůstanete i jen několik hodin, možností je hned několik. Můžete si zaplavat v místní zátoce, kde snad nikdy nejsou vlny, takže výlet do Loutra se určitě vyplatí, když Vás při severním pobřeží trápí rozbouřené moře a vlny. Lze si také zapůjčit šlapadlo, nebo kajak a vydat se na další průzkum pobřeží. Vydat se také můžete na alespoň kratičkou pěší túru. A když se příjemně unaveni vrátíte, tak si vyberete některou z místních taveren a ochutnáte něco jiného, než je každodenní hotelová strava.

Lodní spojení je několikrát během dne, takže záleží jen na Vás, kdy se vydáte zpět do Hora Sfakion, nebo se lodí přemístíte ještě do Agia Roumeli. Další možnost je, že si s sebou zapakujete věci alespoň na jednu noc a oželíte ubytování ve Vašem hotelu a najdete si ubytování přímo v Loutru. Je zde několik malých rodinných hotýlků s velice příjemnou atmosférou. Lze se také ubytovat ve studiích a apartmánech. Nutno počítat s tím, že ceny za ubytování jsou o něco vyšší. A když večer odpluje poslední loď s jednodenními návštěvníky, jste tu už jen Vy a vesnička Loutro. Určitě se vydáte na něco dobrého k jídlu a se sklenkou vína v ruce si budete užívat nezapomenutelnou atmosféru večerního Loutra.

Více informací naleznete též pod těmito odkazy: www.anendyk.gr nebo www.booking.com

A nezapomeňte, že toto je jen zlomek z toho, co Vám může řecký ostrov Kréta nabídnout!

Těší se na Vás Eva Kopecká – delegátka cestovní kanceláře Vtt


(02.08.2011)  – Námět na výlet pro cestovatele po Krétě – nejen modravé moře, ale i sladká voda umí vytvořit divukrásná místa !

Vypůjčete si automobil nebo motorku a zajeďte se podívat na jedno užasné misto – údoli Argiroupolis. Budete mít pocit, jakoby se před Vámi otevřela země a vyprskla na povrch stovky pramenů a pramínků, kreté tu prýští doslova z každého koutu – ze země, ze skal, protékají mezi stromy a tvoři malé zurčící potůčky. Dokonce můžete vidět úžasný vodopád v jedné z taveren, které tu nabízí odpočinek a specialitky výborné řecké kuchyně. Kolem pramínků vznikli roztomilí chrliči, z jejichž kamenných úst můžete svěží horskou vodu ochutnat. V malé říčce se pokocháte hejny duhovych pstruhů, kterým se tu náramně dobře daří, soudě podle jejich velikosti. Pojďte tedy usednout pod listy banánovníků a u dobrého vínka, rakie a grilovaných domácích klobásek vychutnat všudypřítomné zurčení, šplouchání a bublání…

A kdybyste sladké vody neměli dost, zajeďte si ještě po cestě na nedaleké dvoubarevné sladkovodní jezírko Kournas, kde si můžete vypůjčit šlapadlo nebo lodičku a projet se po rozverných vlnkách pod úchvatými horskými masívy nebo svlažit rozpálené tělo v jeho chladných vodách. Nezapomeňte fotoaparáty – takové záběry nikde jinde nepořídíte !

Na setkání s vámi se těší delegátky Andrea a Eva – Kréta.(22.06.2011)  – Soutěsky SAMARIA a IMBROS – nejkrásnější divoká příroda

Chcete zažít nevšední zážitek a vidět nejkrásnější divokou přírodu?

Pak si nezapomeňte dobré boty a touhu poznat něco neobvyklého. Kréta totiž není jen průzračné moře, čarokrásné pláže a modré nebe nad hlavou… V západní části ostrova se nachází pohoří Lefka Ori, které je přímo prošpikované soutěskami. A vy se s námi můžete vydat hned do dvou z nich – do soutěsky Samaria a soutěsky Imbros.

Soutěska Samaria ( 16 km) – největší horský kaňon v Evropě s nejkrásnější divokou přírodou, „člověk, který nikdy nespatřil soutěsku Samaria a oblast Omalos, ten nezná ostrov Krétu.“ Průstup touto soutěskou je pravděpodobně vůbec nejznámější a nejvyhledávanější túrou na Krétě.

A pokud se necítíte na Samarii, ale chcete nějakou soutěsku na Krétě navštívit, tak se můžete vypravit do soutěsky Imbros ( 7 km ) – soutěska, na kterou si můžete doslova sáhnout.

Těším se na vás na západní Krétě! Eva Kopecká – delegátka cestovní kanceláře VTT.


Sdílejte své zážitky


Dovolená s CK VTT CK VTT Další informace
logo vtt  
Zavřít oknoZMĚNA PROVOZNÍ DOBY (PRAHA)

14.10.2017 (sobota) ZAVŘENO

15.10.2017 (neděle) ZAVŘENO

16.10.2017 (pondělí) ZAVŘENO

17.10.2017 (úterý) ZAVŘENO

18.10.2017 (středa) ZAVŘENO

19.10.2017 (čtvrtek) 08:30–17:00 hod.

20.10.2017 (pátek) ZAVŘENO

21.10.2017 (sobota) ZAVŘENO

22.10.2017 (neděle) ZAVŘENO

Děkujeme za pochopení

Připravujeme pro vás nový katalog LÉTO 2018


TOPlist