Pokyny na cestu

------------ !!! POKYNY PRO VAŠI CESTU S CK VTT NALEZNETE NÍŽE (ke stažení v pdf formátu) !!! ----------

Sledujte aktuální letový provoz nad Evropu a aktuální letový řád leteckých společností (přílety/odlety)

CK VTT pro Vás nalezla několik zajímavých webových odkazů, které můžou být přínosné pro sledování aktuální situace ve vzdušném prostoru nad Evropu. Uvádíme i odkaz, kde je možné sledovat letový řád, přílety, odlety a možná zpoždění svých rodinných příslušníků…

Aktuální letový provoz a počasí nad Evropu

Flight radar – ukazuje živě letadla ve vzdušném prostoru nad Evropou

PRAHA – LETIŠTĚ VÁCLAVA HAVLA (RUZYNĚ) : sledujte přílety, odlety, zpoždění BRNO – TUŘANY : sledujte přílety, odlety, zpoždění

PŘEPRAVNÍ PODMÍNKY

PŘEPRAVNÍ PODMÍNKY TRAVEL SERVICE a SMART WINGS platné od 1.5.2014

Nová bezpečnostní pravidla na letištích EU

Image aero

Příloha 5: Předměty přepravované v zavazadlovém prostoru

Formulář pro ošetřujícího lékaře + TĚHOTNÉ

Informace ke změně v kontrole přepravovaných tekutinVÁHOVÉ LIMITY LETECKÝCH SPOLEČNOSTÍ PRO VAŠI DOVOLENOU

1) SMART WINGS (SW) a TRAVEL SERVICE (TVS)

  • Váhový limit každého zavazdla je max. 15 kg, součet všech tří rozměrů zavazdla nesmí přesáhnout 250 cm. Za každý kg navíc se připlácí. 1–8 kg nad povolený limit (tedy váha zavazadla 15,1 – 23 kg) se vybírá poplatek ve výši 1500,–Kč za zpáteční letenku (příp. 750,–Kč za jednosměrnou letenku), 8,1–12 kg nad povolený limit (tedy váha zavazadla 23,1–32 kg) se vybírá poplatek ve výši 2500,–Kč za zp.letenku (příp. 1250,–Kč za jednosměrnou letenku).

Poplatek za nadváhu zavazadla při platbě v CK činí do 23 kg celkem 500,–Kč (jedna cesta). Potvrzení o zaplacení poplatku za nadváhu je nezbytně nutné předložit na odbavovací přepážce.

  • Klient nadváhu nahlásí a zaplatí buď CK VTT (levnější varianta), či na přepážce u odbavení do destinace.
  • Přeprava infanta (dítě do 2 let) bez nároku na sedadlo zdarma. Infant nemá nárok na bezplatnou přepravu zavazadla (Celková váha zavazadel 2 dospělých osob a dítěte do dvou let tedy nesmí překročit 30 kg). Bezplatně se přepravují kočárky, dětské postýlky, sedačky pro děti.
  • Slunečníky se přepravují zdarma a není považován za další kus zavazadla.
  • Pokud cestuje rodina, dopravce umožňuje jejich ZAPSANÁ zavazadla tzv. sdružovat, v součtu ale musí hmotnost odpovídat počtu osob a maximální váha jednotlivého zavazadla nesmí překročit 32 kg. Stejně tak je možné sdružovat připlacenou nadváhu zavazadla.
  • Kabinové zavazdlo: PŘÍRUČNÍ ZAVAZADLO – zásadní novinkou je zvýšení váhového limitu příručního tedy kabinového (nezapsaného) zavazadla na letech Travel Service a Smartwings. Každý cestující může mít jedno příruční zavazadlo (max. 8 kg, 56×45×25 cm) + jednu malou osobní tašku (např. dámská kabelka nebo laptop, max. 3 kg, 40×30×15 cm). Žádné jiné předměty nebudou akceptovány. Výjimku tvoří pouze pomůcky pro cestující s omezenou pohyblivostí, tj. berle nebo jiné ortopedické podpěrné přístroje, případně složitelný invalidní vozík (k přeložení do carga). Stále také platí, že místo kabinového zavazadla si cestující budou moci vzít na palubu hudební nástroj (max. 8 kg, 90×35×20 cm včetně obalu).
  • Příplatek za konkrétní místo v letadle: cestující si mohou předem zamluvit konkrétní místo v letadle. Tato služba je za poplatek 290,–Kč (jedna cesta – STANDARDNÍ SEDADLA) nebo 490,–Kč (jedna cesta – PREMIUM SEDADLA v první nebo exitové řadě).

2) CENÍK SMART WINGS (SW) a TRAVEL SERVICE (TVS)

Ceník služeb 2016–2017.pdf

SAZEBNÍK – nadváha


VEŠKERÉ REKLAMACE ZAVAZADEL SE VYŘIZUJÍ VŽDY IHNED PO PŘÍLETU V DESTINACI, KDE BYLO ZAVAZDLO ZNIČENO/ODCIZENO.

Reklamace zavazadel TVS


KOČÁRKY PŘEPRAVOVANÉ DO DESTINACÍ MUSÍ BÝT VŽDY OPATŘENÉ FOLIÍ. Nebude-li kočárek opatřen folií či jiným obalem, nenese letecká společnost žádnou odpovědnost za jejich poničení. Dětské kočárky se přepravují zdarma a jsou umístěné v nákladovém prostoru.

CESTOVÁNÍ S DĚTMI

Cestování dítěte do zahraničí je možné od roku 2012 za následujících podmínek:

  • dítě má vlastní cestovní doklad, a to vlastní občanský průkaz, který může být na základě žádosti vydán i občanovi mladšímu 15-ti let pouze pro cesty v rámci EU, nebo vlastní cestovní pas;
  • případně dítě musí mít jiný druh cestovního dokladu v souladu se zákonem č. 329/1999 Sb., o cestovních dokladech, ve znění pozdějších předpisů.

CESTOVÁNÍ NEZLETILÉHO DÍTĚTE V DOPROVODU JINÉ OSOBY

V případě, že nezletilé dítě cestuje v doprovodu jiné osoby, než je rodič nebo zákonný zástupce, opatřete si písemný souhlas rodičů (zákonného zástupce) s cestou dítěte do zahraničí v českém i anglickém jazyce – nejlépe i notářsky ověřeném. Více informací naleznete na web. stránkách Ministerstva zahraničních věcí České republiky http://www.mzv.cz/…tovani_z_cr/

Souhlas zákonného zástupce s vycestováním nezletilé osoby


PŘEPRAVA NEDOPROVÁZENÉHO DÍTĚTE

Pokud dítě dovrší 12 let, může cestovat samo bez přítomnosti rodičů. Je však možné mu asistenci také objednat předem na základě žádosti rodičů či zákonného opatrovníka (v příloze). Dítě musí mít vlastní cestovní doklady (např. pas, víza, zdravotní průkaz) požadované zemí odletu, transferu a příletu. Dítě musí doprovodit na letiště a vyzvednout po příletu osoby uvedené ve formuláři NEDOPROVÁZENÉ DÍTĚ. Cena je 2 000 Kč (i v případě jednosměrného využití).

Formulář pro nedoprovázené dítě


ZMĚNA SALONKU NA LETECH TRAVEL SERVICE A SMART WINGS PRO ODLETY Z PRAHY

Změna salonku TVS od 1/7/2011 – CRYSTAL LOUNGE

S platností od 1. července 2011 byl změněn salonek pro charterové lety, zejména pro Tclass a Cclass pax. Salonek je v provozu 24 hod.NEZAPOMEŇTE ADAPTÉRY DO DESTINACE KYPR

Chcete-li si i při své dovolené na ostrově KYPR nabít svůj mobilní telefon? Pak nezapomeňte, že elektrický proud má na Kypru napětí 240 V. Pro elektrické přístroje potřebujete zpravidla třípólový adaptér, který si můžete koupit v každém lepším supermerketu, či zapůjčit na recepci Vašeho hotelu, případně u delegátů.

PARKOVÁNÍ NA LETIŠTI VÁCLAVA HAVLA V PRAZE

V případě zájmu o parkování na Letišti Václava Havla v Praze naleznete více informací zde

NOVINKY LETIŠTĚ VÁCLAVA HAVLA V PRAZE

VYUŽIJTE WIFI ZDARMA: Díky všudypřítomné Wi-Fi zdarma si na letišti můžete krátit čas surfováním na internetu, a to 24 hodin denně ve všech prostorách Terminálu 1, Terminálu 2 a ve spojovacím objektu mezi nimi. V letošním roce je nově Wi-Fi zdarma k dispozici i na zastávkách MHD před Terminály 1 a 2. Stačí se připojit přes název (SSID) prg.aero-free. Můžete si v klidu vyřídit např. e-maily…

BUĎTE V OBRAZE S MOBILNÍ APLIKACÍ: Chcete mít snadný přístup k aktuálním informacím o svém letu? K odběru se snadno přihlásíte pomocí mobilní aplikace Letiště Praha. Kromě toho tu najdete navigaci s využitím městské hromadné dopravy a informace o službách a novinách na letišti, které můžete využít a výhodně zarezervovat. Aplikace je k dispozici pro zařízení s operačním systémem iOS, Android a Windows Phone.

NABIJTE SI PŘED CESTOU TELEFON: Mobilní telefony i drobná elektronika podléhají při bezpečnostní kontrole přísným pravidlům. Kromě toho, že tyto věci musíte při kontrole vyndat ze zavazadla, myslete i na to, aby byly nabité, a vy jste tak mohli demonstrovat jejich funkčnost. V případě nemožnosti spuštění je třeba se připravit na mnohem podrobnější kontrolu, nicméně samo o sobě toto není automatickým důvodem k vyloučení z přepravy.

UŽ I NA LETIŠTI LZE NABÍJET INDUKCÍ: Pokud se vám telefon vybije, nezoufejte, přímo na letišti si ho můžete zdarma nabít na několika stanovištích. V příletové hale Terminálu 1 nově najdete i moderní indukční nabíjení.

Více novinek na http://www.menimeletiste.cz/

Mapa Letiště Václava Havla


Oblast Název Termín  
Dovolená Peloponés 2017 PRAHA - Peloponés 22.09.2017 - 03.10.2017 pdf ico stáhnout zde
Dovolená Peloponés 2017 PRAHA - Peloponés - Srdce řecké kultury 22.09.2017 - 03.10.2017 pdf ico stáhnout zde
ostrov Kos z Brna BRNO - ostrov KOS 22.09.2017 - 29.09.2017 pdf ico stáhnout zde
Dovolená Kos 2017 PRAHA - Kos 2017 25.09.2017 - 05.10.2017 pdf ico stáhnout zde
Pobytový zájezd PRAHA - Kypr 2017 25.09.2017 - 05.10.2017 pdf ico stáhnout zde
Poznávací zájezd PRAHA - Kypr 2017 25.09.2017 - 05.10.2017 pdf ico stáhnout zde
Dovolená Rhodos 2017 PRAHA - Ostrov RHODOS 26.09.2017 - 06.10.2017 pdf ico stáhnout zde


pdf ico Pokud nemáte Adobe Acrobat Reader nutný k prohlížení souborů PDF, můžete si ho stáhnout zde


Sdílejte své zážitky

Pokyny na cestu

Dovolená s CK VTT CK VTT Další informace
logo vtt  
Zavřít oknoDOPRODEJ ZÁJEZDŮ SEZÓNY 2017

Přehled LAST MINUTE naleznete zde http://www.vtt.cz/…-stazeni.pdf

DOPORUČUJEME

RHODOS – 30.09. – 11.10. – 12 denní zájezd s 1 celodenním výletem v ceně

KYPR – 26.10. – 02.11.2017 – 8 denní zájezd s 1 celodenním výletem v ceně


TOPlist