Řecko od cestovní kanceláře VTT - Sleva na nákup Kyperských vín a jiných specialit

Image kyperske-vino.jpg

Proč Kyperská vína?

Image commandaria.jpg

Kyperská vína jsou vyjímečná pro svou unikátní chuť a vůni. Jejich jedinečnost spočívá ve výrobě ze starobylých neroubovaných odrůd vinné révy. Kyperské klima rovněž přispívá k vysoké kvalitě těchto vín. Až 340 slenečných dnů v roce a nízké srážky jsou zárukou pro zrání velmi kvalitních hroznů plných přírodního cukru, jakož i pro pěstování vinné révy bez nutnosti použití chemických přípravků.

Něco málo o Kypru a kyperské Commandarii

Kypr je doslova rájem pro milovníky lahodného moku z vinné révy. I nástěnné malby některých památek dávají nahlédnout do historie významu vína na ostrově – kyperská vína jsou jedna z nejstarších na světě. Vinná réva se pěstuje v okolí Limassolu a Paphosu, ale i v pohoří Troodos. Nejznámějším vínem Kypru je tzv. likérové víno Commandaria – produkt klášterních mnichů, který se nevyrábí z hroznů, ale rozinek a zraje přibližně 8 – 10 let ve velkých dubových sudech. Dnes se hrozny pro Commandarii pěstují na svazích Troódu v nadmořské výšce 500 – 900m.

Název Commandaria odkazuje k vojenskému velitelství z doby křížových výprav. („Le Grande Commandarie“ byla největší křižáckou oblastí na Kypru kolem hradu v Kolóssi.

Legenda z Kypru praví, že Commandaria byla příčinou toho, že sultán Selim II. rozhodl Kypr ve 14. století dobýt, tak mu prý zachutnala.

Halloumi – grilovací sýr

Tradiční kyperský sýr vyrobený ze směsi ovčího, kozího a kravského mléka s přídavkem máty. Vhodný ke konzumaci v přírodním stavu či grilovaný, k zapékání, ideální jako příloha ovocných a zeleninových salátů. Jedinečnou vlastností tohoto sýra je jeho velmi dlouhá trvanlivost, sýr nepodléhá zkáze navzdory slunnému klimatu, které panuje na Kypru. Další vyjímečnou výhodou tohoto měkkého sýra, pro kterou je velmi oblíben a vyhledáván je, že si uchovává svůj tvar i v případě ohřevu – tzn. můžete ho grilovat či smažit bez rizika jeho rozpuštění na grilu či pánvi. Kypřané i lidé v mnoha dalších zemích milují konzumaci tohoto sýra v kteroukoliv dobu a ve všech jeho formách…


E-shop: www.vinokralu.cz

Kamenný obchod: V pasáži naproti Masarykovu nádraží, Hybernská 24, Praha 1


Více informací o gastronomii na Kypru naleznete zdeImage commanadaria.jpg

Sdílejte své zážitky

Informace > Sleva na nákup Kyperských vín a jiných specialit

Dovolená s CK VTT CK VTT Další informace
logo vtt  
Zavřít oknoDOPRODEJ ZÁJEZDŮ SEZÓNY 2017

Přehled LAST MINUTE naleznete zde http://www.vtt.cz/…-stazeni.pdf

DOPORUČUJEME

RHODOS – 30.09. – 11.10. – 12 denní zájezd s 1 celodenním výletem v ceně

KYPR – 26.10. – 02.11.2017 – 8 denní zájezd s 1 celodenním výletem v ceně


TOPlist