Řecko od cestovní kanceláře VTT - Velikonoční soutěž s CK VTT

CK VTT pro Vás vyhlásila VELIKONOČNÍ soutěž o 3 dárkové poukazy pro dámy do kosmetického salónu STUDIO VISAGE (v celé ČR) a 3 lahve koňaku Metaxa pro pány!

Stačilo jen správně odpovědět na otázku „Kdo z rakousko-uherské monarchie pobýval na Ionském ostrově Korfu?“ a svou odpověď zaslat na e-mail: ivana@vtt.cz, nejpozději však do 25.4.2010. Ze správných odpovědí (císařovna Sissi) jsme vylosovali těchto 6 výherců:



Image kupon.jpg 3 dárkové poukazy do kosmetického salonu STUDIO VISAGE


  • Helena Sapárová, Kroměříž
  • Daniela Zoubková, Plzeň
  • Hana Kozlová, Zlín



Image metaxa-obrazek.jpg 3 lahve koňaku METAXA


  • Petr Nepraš, Benešov
  • Petr Pour, Praha 8
  • Radek Dintar, Praha

Dárkové poukazy zasíláme poštou, Metaxy jsou k vyzvednutí v CK VTT, Ječná 10, Praha 2.


Výhercům srdečně gratulujeme a nevýhercům přejeme hodně štěstí při soutěži nísledující!




Image 005.jpg

ŽIVOT CÍSAŘOVNY SISSI

Alžběta manželka císaře a krále Františka Josefa I.,pocházela z rodu bavorsých Wittelsbachů. Její otec Maxmilián patřil k vévodské větvi tohoto rodu, Matka Marie Ludovika pak byla nejmladší dcerou bavorkého krále Maxmiliána I.

Alžběta, která se narodila na Šťědrý den roku 1837 v Mnichově, vyrůstala v podhůří bavorských Alp. Její život zcela proměnila návštěva v lázních Bad Ischlu, kam doprovázela matku a starší sestru Helenu, která byla vyhlédnuta za manželku rakouského císaře Františka Josefa I.. Na sňatku se shodly obě matky, Marie Ludovika a Žofie, jež byla její starší sestrou. Mladý císař byl natolik okouzlen patnáctiletou Alžbětou, že plány rodičů zcela převrátil a po dvou letech si prosadil sňatek se svou o sedm let mladší sestřenicí.

Mladí novomanželé, Sissi a František Josef I., představovali ve své době ideální panovnický pár, obdivovaný v celé monarchistické Evropě. Pod povrchem okázalého štěstí manželů však mohl být zpatřen spor. Alžběta se cítila příliš svazována dvorskou etiketou, navíc téměř po svatbě propukly spory s autoritativní tchyní. Vyvrcholením těchto rozporů byl Alžbětin odchod ode dvora, když arcivévodkyně Žofie převzala výchovu následníka trůnu Rudolfa. Spory obou žen duševně vyčerpávaly předevší císaře Františka Josefa I., jenž se zmítal mezi láskou ke své manželce a synovskou úctou k matce. Nakone se Alžbětě podařilo prosadit svou a zvláště při výchově nejmladší dcery Marie Valerie se nedala spoutat žádnými požadavky etikety.

Kromě rodinných sporů zasahovala císařovna Alžběta také do politických problémů. Zatímco na vídeňském dvoře převládala nechuť vůči uherských stavům, císařovna Alžběta se stala zastánkyní Maďarů a svým neustálým tlakem přivedla císaře Františka Josefa I. k rakousko-uherskému vyrovnání a ke korunovaci uherským králem. Dodnes je v Maďarsku pro svou náklonnost k zemi považována za národní královnu.

Od 60.let císařovna stále více času trávila n cestách po celé Evropě a domů se vracela zřídka. František Josef byl od počátku do své choti bláznivě zamilovaný, trpěl manželce všechny její vrtochy. Alžběta navíc pro zdůvodnění své nepřítomnosti zneužívala pověstí o svém chatrném zdraví a postupně se tak odcizila manželovi, ale také kromě nejmladší dcery i svým dětem. Faktické rozbití císařské rodiny dovršila smrt jediného syna, korunního prince Rudolfa, po níž císařovnu v manželově ložnici zcela nahradila herečka Kateřina Schrattová. Alžběte se však cesty po evropských lázních staly osudnými – roku 1889 ji ve Švýcarsku zavraždil italský anarchosocialista.

Pobyt císařovny Sissi na Korfu

Image achilion.jpg Císařovna Sisi jezdila na KORFU velice ráda odpočívat, protože jí vyhovovalo místní klima, ale zároveň byla také fascinována i řeckou kulturou, což se samozřejmě projevilo i na podobě zámečku Achilion, který je dnes přístupný veřejnosti.

Sissi projevovala velkou náklonnost věcem kultury a duchovního odkazu antického Řecka, které vášnivě obdivovala a měla ráda. Zvláštní zájem projevovala o řeckou mytologii, což se také odrazilo na vyzdobení paláce Achillion. V roce 1876 se Sissi rozhodla vydat znovu na cesty. Přijela znovu na krásnou Kerkyru a následně navštívila také Athény. Její láska k antickému Řecku ji přivedla do Mykén a Tirynthu. Na Kerkyru se vrátila v roce 1886 a byla hostem rakouského vyslance, barona Warsberga. V roce 1888 zemřel císařovnin otec. Rozhodla se znovu cestovat. Navštívila Olympii, Mykény a Nafplio. Zastavila se také na Korfu, kde byla hostem ve vile místního intelektuála Petra Vraila. Po smrti svého syna Rudolfa se Sissi rozhodla opustit Vídeň, vybudovat si svůj vlastní dům, kde by mohla strávit zbytek života. Vzpomněla si na jednu oblast na Korfu, kterou navštívila v roce 1888. To místo bylo Gasturi, kde byla hostem ve vila Vraila. Koupila tedy tuto vilu, nechala ji zbourat a na jejím místě nechala postavit neoklasicistní palác, který pojmenovala Achillion.


Sdílejte své zážitky

Informace > Velikonoční soutěž s CK VTT

Dovolená s CK VTT CK VTT Další informace
logo vtt  
Zavřít okno



DOPRODEJ ZÁJEZDŮ SEZÓNY 2017





Přehled LAST MINUTE naleznete zde http://www.vtt.cz/…-stazeni.pdf

DOPORUČUJEME

RHODOS – 30.09. – 11.10. – 12 denní zájezd s 1 celodenním výletem v ceně

KYPR – 26.10. – 02.11.2017 – 8 denní zájezd s 1 celodenním výletem v ceně


TOPlist