Řecko od cestovní kanceláře VTT - MEGA ŘECKO - interaktivní výstava nejen pro děti

Řecko pro děti jinou formou a interaktivně.

Image mega-recko.jpg

KD Slávie v Českých Budějovicích poskytla prostor pro interaktivní výstavu MEGA ŘECKO. Od 24.4. až do 25.7.2010 přijďte na netradiční výstavu typu „na vlastní ruce“. Řečtí bohové, metamorfózy, architektonické i divadelní exponáty ožijí právě díky dětským návštěvníkům.

Hraje se o zájezd do Řecka – 12 denní poznávací zájezd od 10.10.2010 – 21.10.2010 s ces­tovní kanceláří VTT, která se stala partnerem této výstavy.

Mega Řecko – Interaktivní výstava „na vlastní ruce“ pro děti od 6 do 12 let se soutěží o zájezd do Řecka.
_____________­________________________­_______________


Mega, hyper, bio: i dnes stále používáme slova, která používali již staří Řekové. Ale o čem lidé ve starověkém Řecku skutečně přemýšleli? Jaké dobrodružné příběhy si mezi sebou vyprávěli? Jak je možné, že o nich i po tak dlouhé době ještě vůbec víme? Na tyto, ale i další otázky se dětem dostane odpovědi na výstavě Mega Řecko z vídeňského dětského muzea Zoom Kindermuseum, kterou H2O uspořádá v českobudějovickém DK Slávie od 24. dubna do 25. července 2010.

Image mega-recko-fotky.jpg

Ústředním objektem výstavy je velká loď antického hrdiny Odyssea. Děti se na ní mohou stát kapitány, námořníky, či sirénami a vypravit se na dobrodružnou výpravu. Část zvaná Polis (řecky město) přibližuje dětem celou řadu řeckých kulturních a intelektuálních výdobytků. Najdeme tu i Olympijské hry se závody ve skoku dalekém a starořecké divadlo s kostýmy. Návštěvníci mohou psát slova řeckou abecedou. Připravené aktivity poskytují náhled do řeckých představ harmonie a krásy prostřednictvím umění, architektury, hudby, a matematiky. Děti mohou porovnávat dávné keramické předměty s jejich současnými obdobami ve velkém pexesu. Také se zde dozvědí o různých vlastnostech řeckých bohů a budou si moci vybrat si, jakým by nejraději byly.

Výstava bude k dětskému dni obohacena Olympiádou konanou na Sokolském ostrově dne 23.6.2010. Tato akce bude zahrnovat různé soutěže, jež byly součástí původních olympijských her. Chybět nebude ani hudba a další atrakce. Kromě českých rodin se na tuto akci pokusíme přilákat i návštěvníky z Rakouska.

Pro školní skupiny je nutná rezervace termínu předem !!!

Každý týden budeme také o víkendech pořádat „ateliéry“ zaměřené na různá témata inspirovaná antickým Řeckem. Příklady jsou keramika, tkaní, výroba masek, astronomie, mytická stvoření a architektura.

Základní informace:

  • Kdy: 24.4.-25.7.2010
  • Návštěvní hodiny: Pro veřejnost: úterý – neděle 10:00–18:00
  • Návštěvní hodiny: Pro školní skupiny: pondělí-pátek 8:30, 10:30, 12:30 1,5 hodinová prohlídka; nutná rezervace
  • Vstupné: Děti a dospělí: 60 Kč (2,50 Eur), Důchodci a ZTP: 50 Kč (2,00 Eur), Rodinné vstupné: 200 Kč (8,00 Eur), Školní skupiny (za každého účastníka): 30 Kč (1,25 Eur)

_____________­________________________­_______________


Fotografie ze zahájení výstavy


Sdílejte své zážitky

Informace > MEGA ŘECKO - interaktivní výstava nejen pro děti

Dovolená s CK VTT CK VTT Další informace
logo vtt  
Zavřít oknoDOPRODEJ ZÁJEZDŮ SEZÓNY 2017

Přehled LAST MINUTE naleznete zde http://www.vtt.cz/…-stazeni.pdf

DOPORUČUJEME

RHODOS – 30.09. – 11.10. – 12 denní zájezd s 1 celodenním výletem v ceně

KYPR – 26.10. – 02.11.2017 – 8 denní zájezd s 1 celodenním výletem v ceně


TOPlist