Řecko od cestovní kanceláře VTT - Řecké a Kyperské akce v ČR

ŘECKÝ VÁNOČNÍ TRH A ŘECKÝ VEČER (10.12. a 17.12.2011)


Image recky-trh.jpg

Tradiční Řecký vánoční trh se koná v sobotu 10. prosince 2011, opět v prostorách Klubu Lávka. Trh na Novotného Lávce na Praze 1 se koná v čase 11:00–17:00 a je již pravidelnou předvánoční akcí, na které svůj prostor nejrůznější proslulé řecké výrobky. Na místě si můžete dát i oběd v řeckém stylu, posedět a ochutnat řecká vína. Dozvíte se také vše, co chcete vědět o kurzech řeckých tanců v Praze a kam si můžete zajet příští rok do Řecka přímo s řeckými tanci pro začátečníky i pokročilé.

Řecký víkend si můžete navodit ještě následující sobotu 17.12. 2011 na řeckém večeru od 19:30 tamtéž, kde kromě energií prozářené muziky uslyšíte i řecké koledy. Zpívat a hrát budou Martha a Tena Elefteriadu, Jannis Asarlidis (buzuki) a Thomas Petsinis (kytara). Nejde jen o komerční záležitost, jelikož předvánoční dostaveníčko si tu pravidelně dávají i různé skupiny přátel, aby si před Vánoci popřáli hezké sváteční dny.

Přijďte si pro kousek léta a sluncem sálajícím z řecké muziky zažeňte pro ten večer zimu.

Více informací na www stránkách: www.recketance.cz a www.recketance.unas.czDEN EVROPY – Oslava výročí založení EU!!! (9.5.2011 – Praha a Ostrava)


Image den-evropy.jpg

CK VTT se spolu s kyperským velvyslanectvím zúčastní této akce – mezinárodního dne EVROPY. Již 9.5.2011 v Praze na Staroměstském náměstí a v Ostravě na Jiráskově náměstí…

Přijďte si pro informace z oblíbeného Kypru a pro katalog CK VTT! Připravený je i bohatý doprovodný program, v rámci kterého vystoupí např. populární zoěvačka Lenka Dusilová, pro děti je připravené pidivadlo a nebude chybět ani ochutnávka tradičních specialit ze zemí EU…

Nenechte si ujít tuto jedinečnou akci a přijďte se pobavit…

Plakátek ke staženíDemis Roussos poprvé v Praze!!! (květen 2011)


Image demis.jpg

Jeden z nejslavnějších tenorů v populární hudbě, jenž patří k nezapomenutelné generaci hudebníků 70.let stejně jako např. Aretha Franklin nebo Stevie Wonder, řecký zpěvák Demis Roussos, poprvé zavítá v rámci celosvětového turné Demis Roussos World Tour 2010 – 2011 v květnu 2011 také do Prahy!!!

Turné, které mapuje neuvěřitelných 40 let zpěvákovy hvězdné hudební kariéry, začíná symbolicky v starobylém řeckém amfiteátru Herodion na úpatí athénské Akropolis, a dále pokračuje v dalších městech Evropy a USA. Zpěvák se rozhodl veškeré peníze z prodeje vstupenek věnovat Řecku, které se v současné době nachází v neutěšené ekonomické situaci.

Více informací a koupě vstupenky na koncert pod tímto odkazem…Koncert Marthy a Teny Elefteriadu (29.dubna 2011)


Image martha-a-tena.jpg

Koncert řeckých zpěvaček Marthy a Teny Elefteriadu proběhne 29.dubna 2011 v KC Novodvorská. V podání Marthy a Teny uslyšíte české písně 60. a 70. let a nebudou chybět ani řecké hity.

Doprovod: skupina Professor a Jannis Asarlidis a Thomas Petsinis.

Vstupné: 220 Kč

Začátek koncertu: 19:30

Více informací o koncertu pod tímto odkazem…Festival spisovatelů (16.4.-20.4.2011)


Mezinárodní tradiční setkání spisovatelů se letos uskuteční již 16.4.-20.4.2011. Do Prahy přijede řada osobností literatury představit svou tvorbu a vyjádřit se k tématu Někdo to rád horké.

Na počátku této tradice stál spolu se současným organizátorem Michaelem Marchem i řecký básník Spyros Vergos, tehdy tiskový rada zdejšího velvyslanectví, jehož jméno se vznáší i každoročně na festivalu. Tato kulturní akce si v průběhu několika let získala velmi vysoké renomé a je natolik úspěšná i v propagaci Prahy, že probíhá pod záštitou Primátora hl. města Prahy a s podporu mnohých významných společností.

Letošní ročník, s mottem Někdo to rád horké, nabídne na Nové scéně ND bohatý program, v němž má významné místo prezentace tvorby tří řeckých autorů. Návštěvníci mají jedinečnou příležitost setkat se s nimi na společném řecko – tureckém večeru.

Více informací naleznete zdePřednášky o N. Kazantzakisi a Lordu Byronovi v Praze (24.3.2011)


Ústav řeckých a studentských studií FF UK Vás srdečně zve na následující přednášky:

  • Lord Byron and the politics of the 1821 Greek Revolution (24.3.2011 v 11:00) v anglickém jazyce
  • Nikos Kazantzakis (24.3.2011 v 17:00) v řeckém jazyce

Více informací naleznete v přiložených pdf souborech:

Image pdf.gif Nikos Kazantzakis

Image pdf.gif Lord ByronŘecký trh na Novotného Lávce (12.12.2010 a 8.1.2011)


Image commandaria.jpg

Je již pravidelnou předvánoční akcí, na které mají svůj prostor nejrůznější proslulé řecké výrobky. Na místě si můžete dát i oběd v řeckém stylu, posedět a ochutnat řecká vína. Dozvíte se také vše, co chcete vědět o kurzech řeckých tanců v Praze.

Ať již přijdete vybírat dárky pro své blízké, nebo nějaké dobroty pro sebe, jistě najdete něco, co Vás zaujme a potěší. V každém případě Vás čeká příjemná, téměř řecká atmosféra, která na trhu pravidelně vládne, která je zárukou krásně strávených chvil. Je milé objevit přímo pod Hradčany kousek Řecka v Praze

Další řecký večer se bude konat 19.2.2011 od 19:30 a 18.3.2011

Více informací naleznete zdeFestival Pravoslavné hudby ARCHAION KALLOS (19.10. – 27.10.2010)

Image archaion-kallos Archaion Kallos je mezinárodní festival pravoslavné hudby, který se koná poprvé v Praze od 19. do 27. října 2010. Pořádá jej občanské sdružení Filokallia pod záštitou Řeckého a Kyperského velvyslanectví a s požehnáním a finanční podporou Jeho Blaženosti vladyky Kryštofa, metropolity českých zemí a Slovenska, a dalších sponzorů. Festivalu se zúčastní pěvecké sbory z České republiky a ze zahraničí. Snahou realizátora je upozornit na to, že pravoslavná hudba je nedílnou součástí evropské kultury a vážné hudby. Zároveň se snaží zaplnit mezeru v této oblasti, protože pravoslavné hudbě se v České republice žádný festival ani žádný umělecký soubor soustavně nevěnuje. Cílem je posílení interkulturní spolupráce v rámci Evropy, zejména posílení vazeb s regiony EU, v nichž je rozšířeno pravoslavné křesťanství, a také s pravoslavnými zeměmi mimo EU. Dalším cílem je poukázat na rozmanitost a různorodost pravoslavné hudby.

Více informací naleznete zdeDny řecké a kyperské kultury 6.10. – 7.10.2010

Image recke-dny.jpg
Městská knihovna Horní Počernice ve spolupráci s Řeckou obcí Praha pořádá řecké a kyperské dny kultury.


Navštivte divadelní sál Chvalské tvrze ve dnech 6.10. – 7.10.2010 a uvidíte něco málo z řeckého i kyperského folkloru, ochutnáte řecké i kyperské speciality a můžete zavítat i na prezentaci CK VTT…


Odkaz pro prohlídku fotogalerie


Odkaz pro videozáznam z akceMezinárodní folklorní festival Pražský jarmark

26. – 31. srpna 2010, Praha 1 – Ovocný trh

Image jarmark I letos se v Praze sjedou umělci z Česka, Evropy, Asie či Latinské Ameriky… Mezinárodní folklorní festival Pražský jarmark je zcela zdarma a probíhá denně od 14.00 do 22.00 hodin za Stavovským divadlem na Ovocném trhu v Praze 1. Kromě tradičních i exotických folklorních souborů bude vystupovat vítěz X Factoru Jiří Zonyga nebo zpěvák Stanislav Hložek. Nebude chybět tradiční staročeský jarmark a těšit se můžete i na bohatý doprovodný program. Součástí Pražského jarmarku jsou také ukázky starých lidových řemesel a nabídka specialit české gastronomie. Poprvé uvidíme na festivalu řecký soubor Cultural Association of Sofades.

Program řeckého folklorního souboru SOFADES:

  • ČT – NE (26.08. – 29.08.2010)

Více informací k Pražskému jarmarku naleznete zdeMezinárodní folklorní festival Brno

26. – 29. srpna 2010, Brno, Náměstí Svobody

Image brno-folklor Mezinárodní folklorní festival Brno je v moravské metropoli pořádán od roku 1990, a to jednou ročně vždy na přelomu srpna a září. Každoročně se na koncertech Mezinárodního folklorního festivalu Brno vystřídá okolo tisícovky účinkujících z České republiky a na dvě stě účinkujících z různých koutů světa.

Program festivalu přinese na sklonku prázdnin do Brna tóny lidové písně z různých koutů Čech, Moravy a Slezska, ale i z ostrova Mauritius, Řecka, Maďarska či od Lužických Srbů. Taneční soubor Makedonci z řecké Soluně vystoupí v programech: Zahajovací koncert v Loutkovém divadle Radost, Co jsme Vám přivezli v Zámeckém parku v Medlánkách a na nádvoří Nové radnice, Roztančené město – střed města Brna.

Více informací k Brněnskému festivalu a podrobný program naleznete zdeMezinárodní dudácký festival ve Strakonicích

26. – 29. srpna 2010, Strakonice

Image dudy Festival je příležitostí k setkání a vzájemnému poznání souborů i jednotlivců prezentujících dudy v původním provedení, jejich rekonstrukci a repliky ve spojení s dalšími lidovými nástroji. Hrají k poslechu i jako doprovod tanečníkům a vytvářejí neopakovatelnou atmosféru. Řecko bude zastoupeno souborem Thrakiki Estia. Festival zaštítili prezident ČR a Česká komise pro UNESCO.

Více informací a podrobný program k festivalu naleznete zdeKurzy řeckých tanců

Image marth-a-tena.jpg

Vychutnejte si radost z řeckých tanců! Naučte se těšit z podmanivých melodií a krásných rytmů řecké muziky. Poznejte se s přáteli se stejnými zájmy. To vše můžete zažít při společenských kurzech řeckých tanců, které probíhají po celé České Republice.

Kurzy řeckých tanců, si za dobu svého trvání získaly velkou oblibu. Mnozí absolventi přicházejí do kurzů opakovaně nebo pokračují v kurzu pro pokročilé, protože se nechtějí rozloučit s příjemnou atmosférou, která zde vládne. Tančí se jak na tradiční hudbu i na hudbu moderní, jak se v typicky řeckých rytmech hraje v Řecku dnes. Řecké tance jsou tance kolové, takže se do kurzů mohou hlásit i jednotlivci bez tanečního partnera.

  • Kurz se dělí na 3 skupiny :
  1. Základní kurz = Př. Tanců: tance chassaposerviko nebo sirtaki..
  2. Kurz pro mírně pokročilé =Př.Tanců: tance karaguna, nebo sfarlis..
  3. Kurz pro pokročilé = Př.Tanců: tance ikariotikos nebo bajduška..

Kurzy řeckých tanců pod vedením Marthy a Teny Elefteriadou (www.martha-tena.net)

Nové kurzy řeckého tance probíhají jednou měsíčně

Více informací zdeŘecký večírek v Praze

Image recky-vecirek.jpg Pravou řeckou zábavu si můžete vychutnat každoročně též v Praze. Zde se zpravidla koná 2 x – 3 x za rok.

Tradiční předvánoční trhy řeckého zboží

Image trh-.jpg Loňský řecký trh se konal 7.12. na Novotného Lávce

Přijďte se podívat na tradiční předvánčení trh řeckého zboží, který je spojen s osobním setkáním s Marthou a Tenou Elefteriadu. Jedinečná příležitost nákupu jejich kazet a kompaktů řeckých písní, řecké kuchařky a dalších knih o Řecku. Připravena je vždycky ochutnávka a prodej řeckých vín, koňaku, oliv, chalvy, sušených plodů a řeckého vánočního cukroví.

Trhy jako každé jiné, dalo by se říct… ale kdepak, hned u vchodu ucítíte vůni fety a oliv, vůni řeckých vánoc, vůni klidu a pohody. Hned u vchodu do sálu je dlouhý stánek se všemi možnými řeckými produkty – od nakládaných oliv či papriček, přes jogurty, sýry (Halloumi / Feta) až po alkohol (Mythos, Retsina, Ouzo, Metaxa…).

Řecké trhy byly vloni (prosinec 2009) zase o něco lepší, než dříve. Těšit se můžete na přes rok, kdy se pobavit a poznat řeckou gastronomii můžete i Vy…Kurzy vaření řeckých specialit

Nučte se vařit pravou řeckou kuchyni, a to přímo od mistra šéfkuchaře Stavrose Stamatelopoulose …

Instruktor řeckých kurzů vaření má více než 18-ti leté zkušenosti a to ne jen tak leda jaké! Působil jak šéfkuchař v těch nejprestižnějších restauracích a hotelích po celém Řecku!

Pro více informací navštivte tyto webové stránky


Sdílejte své zážitky

Informace > Řecké a Kyperské akce v ČR

Dovolená s CK VTT CK VTT Další informace
logo vtt  
Zavřít oknoDOPRODEJ ZÁJEZDŮ SEZÓNY 2017

Přehled LAST MINUTE naleznete zde http://www.vtt.cz/…-stazeni.pdf

DOPORUČUJEME

RHODOS – 30.09. – 11.10. – 12 denní zájezd s 1 celodenním výletem v ceně

KYPR – 26.10. – 02.11.2017 – 8 denní zájezd s 1 celodenním výletem v ceně


TOPlist