Řecko od cestovní kanceláře VTT - Golf, cykloturistika, fotbal na KYPRU

--- KYPR – Golfový ráj — Za golfem na KYPR — Golfový ráj – KYPR ---

Věříme, že naší nabídkou potěšíme nejen profesionální hráče a vyznavače golfu, ale též úplné začátečníky.

Kypr je ideálním místem, kam vyrazit na dovolenou u moře, stejně tak nabízí prvotřídní služby pro milovníky golfu.

Hlavní golfová sezóna je na Kypru: Listopad až první polovina května druhá polovina září až konec října.

Golfová mimosezóna: Druhá polovina května – první polovina září.

(Hráči musí dosáhnout věku minimálně 16 let. V případě, že jsou hráči ve věku do 16 let, musí být doprovázeni svými rodiči.)

Na Kypru si můžete vybrat ze tří golfových hřišť:

Minthis Hills Golf Club

Do července roku 2008 používané označení Tsada Golf Club je první travnaté golfové hřiště na ostrově, dokončené v roce 1994. Areál se nachází cca 20 minut od města Paphos v nadmořské výšce 550m. 18-ti jamkové hřiště bylo navrženo Donaldem Steelem, leží v romantické, poklidné až idylické krajině, která bývala součástí kláštera (Stavros tis Minthis) z 12. století. Hraje se zde na 72 par – délka 6060 metrů. Součástí areálu je klubovna, kde se nachází restaurace, bar, převlékárny se sprchami, venkovní bazén, tenisové kurty a obchod se všemi potřebami pro golf.

www.cyprusgolf.com/tsada.htm

Secret Valley

Areál 18-ti jamkového hřiště byl navržen Iakovem Iakovou, který také postavil Tsada Golf club. Areál byl uveden do provozu v září 1996. Nachází se 18 km východně od Paphosu, 49 km od Limassolu, nedaleko místa zvaného Petra tou Romiou (Řekova skála), kde se podle pověsti zrodila bohyně krásy a lásky Afrodíté. Je zde malebné údolíčko, obklopené staletými stromy. Hraje se na 71 par a délka je 5904 metrů.

www.cyprusgolf.com/…t_valley.htm

Aphrodite Hills

„Kdyby bohové hráli golf, zde by byla jejich svatyně“

18-ti jamkové hřiště, obklopené krásnou krajinou a příjemným prostředím, nabízí maximální komfort pod modrou oblohou v nadmořské výšce 300 m. Od Paphosu je vzdáleno pouhých 20 km jihovýchodně. Ze 14. jamky se Vám naskytne pohled na mořské pobřeží. Zdejší areál je nazýván golfařským rájem, je zcela unikátním, exotickým a vyzývajícím místem. Obklopeni budete vinicemi a stromy se „svatojánským chlebem“. Areál je vhodný pro všechny hráče – pro začátečníky i pro pokročilé. Zdejší restaurace s tradičními i mezinárodními specialitami je vyhledávána nejen sportovními nadšenci. Nechybí zde ani obchod s veškerým vybavením pro golfisty, včetně oblečení, tašek a vozíků. Hraje se na 71 par a délka je 6299 metrů.

www.aphroditehills.com/cyprus_golf

Elea Golf club

Image golf-cykloturistika-golf.jpg Nové 18-ti jamkové golfové hřiště, které navrhl Sir Nick Faldo, šestinásobný vítěz majorů, se nachází nedaleko Paphosu, cca 8 km od letiště a poprvé se otevírá na podzim roku 2010. Designérská společnost pana Falda navrhovala více jak padesát projektů po celém světě. (www.nickfaldo.com).

Golfové hřiště se nachází uprostřed luxusních vil a apartmánů, je zde postavený též boutique hotel, restaurace, spa & wellness centrum. Obklopeno je čerstvou zelení, olivovníky a rohovníky, atmosféru dokreslují zvětralé vápencové útvary. Důležitá je též klubovna o rozloze 2260 metrů čtverečních, kde jsou nádherné terasy s úžasným výhledem, jsou zde příjemné salónky, knihovna, restaurace i podzemní parkoviště.

Hrát se zde bude na 71 par; hřiště se dá rozdělit na 3 odlišné části. V první je terén prostoupen rohovníky a vodními překážkami, v druhé části má terén lehce pouštní charakter a v poslední části jsou skalky, které mohou při nepřesné hře ztížit přístup na green.

www.eleaestate.com

Tisková zpráva.pdf
--- S kolem horem dolem Kyprem ---

Cykloturistika má na KYPRU zelenou

Od konce února do začátku května, stejně tak od konce října do začátku prosince, nabízí Kypr ideální podmínky pro cyklistiku. Zvlášť oblíbený bývá začátek podzimu, kdy je možné spojit aktivní sportování s koupáním v prohřátém moři.

Kypr nabízí skvělé trasy – a to silniční i terénní – jak pro nadšené cykloturisty, tak pro profesionály, kteří zde často trénují a připravují se na závody. Záleží jen na Vás, zda zvolíte rovinky na cyklostezkách u pobřeží v Ayia Napě a Protarasu, toulání krásnou krajinou u výběžku Akamas, nebo se rozhodnete prověřit fyzičku a zamíříte na atraktivní horská stoupání.

Na své si tu přijdou milovníci kvalitních silnic, tak prašných stezek vedoucích mezi zapadlými vesničkami, vyhlášenými vinicemi, olivovými sady, pomerančovými háji i piniovými lesy. Můžete si vybrat vlastní cíl i cestu, kterou se k němu dostanete, nebo se můžete inspirovat trasami, které doporučují zkušení kyperští cyklisté. Mezi nejoblíbenější místa patří oblast pohoří Troodos v západní části ostrova. Množství cest a stezek, nádherné výhledy a místy takřka nulový provoz tvoří dokonalou kombinaci. Navíc máte jistotu, že k moři je to skoro vždy jen z kopce. Zvolit si můžete hned tři možnosti, kam se jet vykoupat – na sever, na jih a na západ. (Samozřejmě by jste k moři logicky dojeli i východním směrem, ale to už je přece jen trochu z ruky.)

Image golf-cykloturistika-cyklista.gif Cyklisté jsou nicméně na Kypru vítáni i v hlavní turistické sezóně, jen je potřeba vozit s sebou – vzhledem k opravdu vysokým teplotám – dostatek tekutin a opalovací krém s vysokým ochranným faktorem. Po celý rok pak platí, že na Kypru se jezdí vlevo! A to i na kole. Pokud máte zájem poznat tento nejjižněji položený ostrov Evropy, toulat se v okolí nádherných písečných pláží i divokých skalisek, nebo se vydat do vnitrozemí, cestovní kancelář VTT Vám může zajistit vše potřebné. Od letenky přes ubytování až po podrobné cyklistické mapy.

www.cypruscycling.com

www.mountainbikecyprus.com

www.wheeliecyprus.com

www.mtbcyprus.com

www.visitcyprus.com

www.micromania.com.cy (záložka Biker)


Image kulhavy-cyklista.jpg CK VTT Vám může zajistit:

 • Výhodné letenky
 • Transfery
 • Ubytování po celém ostrově
 • Stravovací služby
 • Další doplňkové služby: výlety, exkurze, služby místního průvodce aj.
 • Informační balíčky o ostrově, mapy, stezky, trasy a propagační materiál.

Více informací a cyklistice v ČR naleznete zde


Volkswagen Cyprus Cycling Tour 2012

Volkswagen Cyklistická Tour 2012 je třídenní událost nazvaná „Cyklistika pro všechny“, která se konala na Kypru, v březnu 2012. Je to akce, kde profesionální i amatérští jezdci budou jezdit bok po boku, vystoupí na nejkrásnější hory na Kypru a užijí si počasí a přírodu Kypru.

 • Start/termín: od 30. března do 1. dubna 2012 – (3 dny)
 • Každý den jízdy: přibližně 80 km – 100 km s převýšením 1500 m / 1700 m
 • Akce je pod záštitou Kyperské cyklistické federace

Více informací o naleznete pod tímto odkazem


Úspěchy klientů – sportovců CK VTT na Kypru


R0ČNÍK 2011

Image skarnitzl.jpg

Úvodní klání sezóny horských kol, ale také kyperského Sunshine Cupu, se odehrálo ve městečku Voroklini nedaleko známého letoviska Larnaka. Tradiční závod, přilákal na středomořský ostrov lásky bikery ze 30ti zemí světa a nabídl kvalitní startovní pole.

Český biker Jan Škarnitzl získal na Kypru v úvodní časovce žlutý trikot pro lídra etapového závodu Afxentia. Pro české bikery to byl návrat na kyperské výslunní, přestože do kopců znovu sluneční paprsky nezavítaly a k úplnému konci se strhla krátká, ale o to vydatnější přeháňka. Všech šest českých závodníků se vešlo při slušné konkurenci do první dvacítky. Jan Škarnitzl potom navázal na loňský úspěch svůj i Jaroslava Kulhavého a odměnou za nejrychlejší čas dne mu je žlutý trikot lídra.


Výsledky kyperského trojzávodu Cyprus Sunshine Cup 2011::

 • 1. Jan Skarnitzl (Cze) 16:32,8
 • 2. Henk Jaap Moorlag (Ned) 16:33,2
 • 3. Karl Markt (Aut) 16:34,2
 • 4. Emil Lindgren (Swe) 16:34,3
 • 5. Jukka Vastaranta (Fin) 16:46,7

Více informací o Sunshine Cupu naleznete zde

Další odkaz přinášející aktuální info z cyklo oblasti na Kypru
ROČNÍK 2010

Image vitezove.jpg

Kyperský seriál závodů Sunshine Cup začal dne 25/2/2010. Přihlášeno bylo více než 140 závodníků včetně početné české výpravy. Ta se ještě rozrostla o Jaroslava Kulhavého a Ondřeje Zelného z týmu Rubena Specialized. Do hor Macheras, aktuálně ukrytých v černých mracích, odjížděl ve žlutém dresu lídra také Jan Škarnitzl (dimp Giant), který vyhrál úvodní závod.


Biker Jaroslav Kulhavý potvrdil svou suverenitu a poměrně hladce zvítězil na kyperském Afxentia Cupu. Trasa závodu přes pohoří Macheras byla velmi náročná. Osm stupňů, déšť a silný vítr toho bylo nepříjemným důkazem. Do toho ještě náročná trať s dlouhými i prudkými stoupáními a technicky těžkými sjezdy.


Výsledky kyperského trojzávodu Afxentia Cup

 • 1. Jaroslav Kulhavý (CZE, Rubena Birell Specialized) Čas 4:16:34 hod.
 • 2. Emil Lindgren (SWE, Giant Rabobank) + 1:17 min.
 • 3. Jan Škarnitzl (CZE, dimp Giant) + 4:27 min.
 • 12. Jiří Hudeček (CZE, dimp Giant) + 18:46 min.
 • 24. Ivan Rybařík (CZE, Merida Biking Team) + 31:12 min.

Více informací a cyklistických závodech na Kypru naleznete zde

Podrobné informace o závodu, včetně tras naleznete zde

FANDÍME FOTBALU – OLÉ OLÉ OLÉ

Speciální nabídka pro české fotbalové kluby – KYPR ŽIJE FOTBALEM

Fotbalová říše je říší „bez hranic“. Fotbal je populární po celém světě a není tomu jinak ani na Kypru. V naší nové nabídce jsme pro Vás připravili sportovní zájezdy na Kypr, kde jsou ideální podmínky pro realizaci různých soustředění a tréninků fotbalových družstev.

Příznivé klima, fotbalová hřiště v blízkosti nebo přímo v areálu hotelů, kvalitní vybavení doplňkových služeb (vnitřní vyhřívané bazény, jacuzzi, vybavená posilovna, sauna, pára, masáže), možnost sjednání přátelských zápasů s místními i zahraničními týmy – to vše přispívá k velké popularitě tohoto ostro- va mezi fotbalovými kluby.

„Fotbal je často předmětem sporů a roztržek mezi jeho fanoušky, ale také je velmi oblíbeným sportem, který má tu moc v mžiku stmelit celý národ”.

CK VTT Vám může zajistit:

 • Výhodné letenky
 • Transfery
 • Ubytování v komfortních hotelích
 • Plnou penzi s nápoji
 • Možnost konferenčního sálu s vybavením audio-video
 • Pronájem fotbalových hřišť
 • Tréninky + přátelská utkání
 • Prádelnu pro praní dresů/čistírnu
 • Další doplňkové služby: výlety, exkurze, služby místního průvod- ce aj.
 • Informační balíčky o ostrově, mapy a propagační materiál.

Pro více informací nás neváhejte kdykoliv kontaktovat. Rádi Vám připravíme cenové kalkulace a pomůžeme se sestavením itineráře cesty.Zpět na začátek


Sdílejte své zážitky

Informace > Golf, cykloturistika, fotbal na KYPRU

Dovolená s CK VTT CK VTT Další informace
logo vtt  
Zavřít oknoDOPRODEJ ZÁJEZDŮ SEZÓNY 2017

Přehled LAST MINUTE naleznete zde http://www.vtt.cz/…-stazeni.pdf

DOPORUČUJEME

RHODOS – 30.09. – 11.10. – 12 denní zájezd s 1 celodenním výletem v ceně

KYPR – 26.10. – 02.11.2017 – 8 denní zájezd s 1 celodenním výletem v ceně


TOPlist