Řecko od cestovní kanceláře VTT - Držíte bezlepkovou dietu? Cestujte s VTT!

Gluten-free-diet  – Gluten-free-diet  – Gluten-free-diet  – Gluten-free-diet  – Gluten-free-diet  – Gluten-free

δίαιτα χωρίς γλουτένη

Image bez-lepku.gif

Až padesát tisíc obyvatel Česka musí držet přísnou bezlepkovou dietu. Pokud mezi ně patříte Vy nebo Vaši blízcí, máme pro Vás dobrou zprávu: V nabídce naší kanceláře na sezónu 2017 najdete hotely, které jsou k hostům držícím tuto dietu přátelské.

Už žádné stresy se zajišťováním jídla, ale jen užívání letní pohody u moře!

Jak postupovat, pokud máte toto omezení? V klidu si vyberte z nabídky hotelů označených speciálním piktogramem. Poté, prosím, zkontaktujte naši kancelář – ochotně Vám na vyžádání sdělíme, co přesně daný hotel pro hosty s bezlepkem nabízí, a co naopak poskytnout nemůže. Platí přitom, že čím kvalitnější hotel, tím větší možnost výběru. V mnoha čtyř a pětihvězdičkových hotelech je výběr opravdu bohatý a nechybí ani bezlepkové pečivo, chystány jsou například k snídani i speciální palačinky apod.. V tříhvězdičkových hotelech už je nabídka omezená, šéfkuchaři jsou ale připraveni připravovat speciálně pro Vás extra jídla – a to buď z místních bezlepkových surovin, nebo z těch, které si přivezete.

Při poptávce, prosím, specifikujte co nejpřesněji Vaše požadavky a nároky například o osvědčení – všechny hotely nabízející tento typ stravy s ním mají zkušenosti a opakovaně do nich klienti s touto dietou jezdí, nejde ale o speciální hotely jen s tímto typem stravy. (Pokud máte mimořádně přísný typ diety, zvažte, prosím, zda pro Vás není lepší vybrat si spíše studio a stravu si připravovat z vlastních, dlouhodobě prověřených surovin.)

Upozorňujeme, že požadavek na bezlepkovou stravu musí být nahlášen dostatečně včas a naší kanceláří zpětně potvrzen. Při příjezdu do hotelu, prosím, pro kontrolu opět nahlaste, že máte tento typ stravy. Manažer konkrétního hotelu, šéfkuchař nebo jiný odpovědný člověk Vás v místě vždy seznámí, která jídla jsou pro Vás vhodná – ani při nejvyšší snaze ale není možné zajistit, aby množství bezlepkových jídel odpovídalo rozsahu nabídky pro ostatní klienty.

V dovolenkových destinacích je také potřeba počítat s tím, že nabídka bezlepkových potravin v místních obchodech je velmi malá. Například na celém Kosu jsou jen dva krámky s tímto druhem zboží. Největším problémem na ostrovech bývá nedostupnost pečiva, doporučujeme proto vzít si raději zásobu z domova. Odpovídající stravu jsme samozřejmě schopni zajistit i pro cestu letadlem do/z cílové destinace (pouze pro let na Kypr). Kód pro tuto stravu je GFML. Nutno však nahlásit dostatečně předem.

Co je BEZLEPKOVÁ DIETA?

  • Držet tuto dietu znamená trvale se vyvarovat potravin, které obsahují lepek, na které tělo reaguje alergickou reakcí. Tedy obilnin – pšenice, ječmene, žita, ovsa. Obvykle se ve stravě nahrazují bramborami, rýží, kukuřicí, luštěninami, sójou, pohankou, jáhly a dalšími potravinami.

PŘEHLED KAPACIT, KTERÉ VYCHÁZEJÍ VSTŘÍC KLIENTŮM S BEZLEPKOVOU STRAVOU:

KRÉTA – Chania

Porto Platanias Beach Resort Pilot Beach Georgioupolis Resort

KARPATHOS

Alimounda Mare  

KOS

Dimitra Beach Apollon Blue Lagoon Village Aeolos Beach

KEFALONIA

Cephalonia Palace  
Image bezlepkova-dieta.gif

Gluten-free-diet  – Gluten-free-diet  – Gluten-free-diet  – Gluten-free-diet  – Gluten-free-diet  – Gluten-free

Zpět na začátek


Sdílejte své zážitky

Informace > Držíte bezlepkovou dietu? Cestujte s VTT!

Dovolená s CK VTT CK VTT Další informace
logo vtt  
Zavřít oknoČERVENCOVÁ SLEVA ZA VČASNOU REZERVACI PLATÍ DO PONDĚLÍ 31. ČERVENCE!!!!!!
sleva pro stálé i nové klienty a novomanžele 10 %
sleva pro stálé i nové klienty a novomanžele 12 % ve vybraných termínech
sleva pro stálé i nové klienty a novomanžele 15 % ve vybraných termínech


Přehled slev (10 až 15 %) naleznete zde http://www.vtt.cz/…stminute.pdf

Přehled prvních LAST MINUTE naleznete zde http://www.vtt.cz/…-stazeni.pdf

Slevy za včasnou rezervaci jsou poskytovány z celkové ceny zájezdu (po přičtení příplatků např. za výhled na moře, transfer na/z letiště nebo naopak po odečtení např. slevy za promo pokoj) a jsou poskytovány i z níže uvedených dětských cen.

komplexní cestovní pojištění v ceně zájezdu
transfery na/z letiště v Praze až z 88 míst ČR za příplatek – 300 Kč/os./jed­nosměrně nebo 400 Kč/os./obou­směrně
děti jen za 9 990 Kč (Řecko) nebo 11 490 Kč (Kypr)
odlety z Prahy i Brna
seniorská sleva nad 60 let 15 % (nelze slučovat s jinými slevami a platí při objednávce min. 2 měsíce před odletem)


DOPORUČUJEME

Kréta 29.07.-09.08. – poslední místa

Kréta-Chania 29.07.-09.08. – poslední místa


TOPlist