Delegáti se hlásí

Dovolená Peloponés 2017

(17.03.2016)  – Tolo, můj druhý domov

Delegátka z peloponéského Tola se hlásí před sezónou z Moravy, ještě od teplých kamen:

Letos oslavím v Tolu svoji jubilejní 10. sezónu. Tolo se stalo mým druhým domovem!

V Tolu na Peloponésu, najdete naprosto vše, co potřebujete k báječné dovolené. Tolo je nejen synonymem řecké mytologie a starověké historie Řecka. Svojí polohou v poklidné, malebné Argolské zátoce, potvrzuje nezaměnitelnou atmosféru a krásu země. Křišťálové moře, nádherná písečná pláž, letní pohoda, úžasná řecká kuchyně, sluncem rozzářené dny, romantické dlouhé večery a kamkoli se vydáte odtud pěšky, či dopravním prostředkem, najdete stopy počátků evropské civilizace. Mykény, Epidaurus, Nafplio, Korintský průplav, Athény…

Na Tolo se nezapomíná, do Tola se vrací:-). Těším se na vás, těším se na Tolo!


(15.07.2014)  – Peloponés – Tolo

Zdravím všechny naše ještě nerozhodnuté klienty. Krása, kterou můžete vidět na Peloponésu v Tolu! delegátka KR


(21.09.2012)  – Víte, že…

Víte, že… řecké pláže patří mezi nejčistší na světě? To, zda jsou skutečně nejčistší musíte posoudit Vy…

PURE BLUE : Once again, Greek beaches is proud to be amongst the cleanest in the world.....

Víte, že… v Řecku je cca o 50% méně vězňů než v České republice? Celkový počet vězňů je: 12 479 osob, z toho 7887 je cizinců!!! a pozor, jen 562 žen…

Z Tola zaslal delegát Ing. Eftimios Papadopulos


(13.09.2012)  – Rozhovor na pláži v Tolu

Je nádherný letní den, modré nebe bez mráčků, u nohou nám tiše šplouchá křišťálově čisté moře. Povídam si s paní Marii Kordačovou (MK), dlouholetou klientkou naší CK Venus Trade and Tours, sympatickou, krásně opálenou dámou, které rámuje její usměvavý obličej svatozář bohatých blond vlasů. Probíráme všechno možné a tak vzniká zcela bezprostředně i tento rozhovor.

KR: Proč jezdíte pořád na dovolenou právě s naší cestovkou?

MK: Dalo by se stručně odpovědět. Pro výbornou informovanost a skvělý servis. Pro mě však tento obecný pojem znamená, že mám před dovolenou jen tři povinnosti. 1). Zvolit si místo a termín. Jednoduchá záležitost. Katalog VTT obsahuje maximum informací, a to informací pravdivých. Pakliže je napsáno např., že vzdálenost k moři je 200 m, můžete se spolehnout, že skutečně je. Dále katalog obsahuje téměř stálou nabídku, tak můžete už v létě přemýšlet kam příští rok. 2). Zaplatit zálohu a doplatek. 3). Přijed na letiště, a to proto, že jsem z Prahy. Kdybych byla třeba z… Mladé Boleslavi či odjinud, doveze mě na letiště autobus VTT. O všechno ostatní se postará cestovka. Po letité zkušenosti mohu říct, že perfektně, bez jediného problemu. Proto moje volba.

KR: Kde všude jste už s námi byla? Máte “svoje” místa?

MK: S VTT jsem letos na dovolené PO DVACÁTÉ. Navštívila jsem Rhodos, Peloponés-Tolo, Olympskou riviéru-Platamonas, Korfu, na Krétě Gouves, Chersonissos, Rethymno, byla jsem na ostrově Samos, Zakynthos, na Egine… určitě jsem teď na něco zapomněla, doma si to vše eviduji… :) Moje nejoblíbenější místo je kouzelné město Rhodos, byla jsem tam třikrát a doufám, že to není konečné číslo :). Moje srdeční záležitost je letovisko Tolo. Letos jsem tu po páté. Mohla bych dlouho říkat jak je tu nádherně, ale řeknu to stručně. Je tu prostě všechno dle mých představ, proto se sem chci a musám stále vracet.

KR: V poslední době se Řecko skloňuje ve všech pádech ve spojitosti s krizí. Ovlivnilo Vás to ve výběru dovolené?

MK: Myslím si, že všechny ty dezinformace, se kterými nás seznamovaly sdělovací prostředky, velmi poškodily letošní letní sezonu v Řecku. Nikde tady není ani náznak něčeho negativního. Přijedete do Řecka, dýchne na Vás teplo, milá atmosféra, pohoda, klid. Udivily mě otázky mých znamých, zda se nebojím jet do Řecka. Obavy jsou naprosto zbytečné!

KR: Letošní prázdniny skončily. Mnozí už teď plánují dovolenou na příští rok. Co byste vzkázala těm váhajícím?

MK: V okruhu mých přátel jsem už známá jako notorický milovník Řecka. Po Španělsku, Italii, Chorvatsku já jednoznačně volím Řecko. Je to tu jiné, jedinečné, řecké… Já už teď vím, kam pojedu příští léto. :) V listopadu či v prosinci to “stvrdím” na VTT a pak už se jen budu těšit. Udělejte to také tak. Jedna z vět, kterou jsem se naučila řecky zní: ADIO KAI TU CHRONU!

KR: Na shledanou příští rok! (S úsměvem odpovídám českým překladem zmíněné řecké věty.)

Děkuji paní Marii za laskavé svolení k uvežejnění našeho rozhovoru na tolské pláži. Chtěla jsem a musela jsem se s Vámi o něj podělit. 8. září 2012 se ptala a zaznamenala Květa Reichlová, delegátka VTT v Tolu.


(04.08.2012)  – Jedno normální letní sobotní dopoledne v Nafpliu

Co možná nevíte…, že na Akropolis byl olivovník jako SYMBOL ATHÉN. Tento strom darovala bohyně ATHÉNA – nebo-li PALLÁS ATHÉNA = PATRONICA. Když při pádu Peršanů (v roce 480 před Kristem) shořel, vysadili na jeho místě Athéňané nový. Ten tam roste dodnes…. čili 2492 let, jeden z nejstarších na světě !!!

Co možná nevíte…, že řecké stolní olivy „ KALAMOS“ z Kalamaty na Peloponésu jsou nejlepší na světě!!! Řekové považují olivy, zvláště ty nejkvalitnější za silné „AFRODIZIAKUM“. Denně proto je potřeba sníst alespoň 10–15 oliv.

Z Tola zaslal delegát Ing. Eftimios Papadopulos


(04.08.2012)  – Jedno normální letní sobotní dopoledne v Nafpliu

Dnes, jako každou sobotu, se koná v nedalekém Nafpliu „laiki“, nebo-li trh. Na zastávce autobusu, jediné místní pravidelné linky Tolo-Nafplio a zpět, se setkávám se skupinkou našich klientů, směřujících také do Nafplia. V tento den se sem sjíždí malopěstitelé z celého okolí a nabízejí čerstvě nasbíranou či natrhanou úrodu zeleniny a ovoce. Barvy, vůně, vřava, výkřiky trhovců, kteří se trumfují v ceně, zdůrazňují velikost a čerstvost svého nabízeného zboží a uvádí jméno té „nejlepší“ (pochopitelně jejich) oblasti, ze které produkty pocházejí. Soutěží v hlasitosti a vtipnosti svých reklamních výkřiků. Z protějších i sousedních stánků se sobě navzájem pobaveně smějí a ty „nejpovedenější formulace“ komentují, aby je vzápětí doplnili dalšími......... prostě požitek procházet se mezi stánky, pozorovat starostlivé vybírající hospodyně, všechnu tu směsici nakupujících místních, přespolních, cizinců i turistů. Obdivovat šťavnatá a voňavá rajčata, křehoučké mladé okurky salátovky, ještě se žlutým květem na špičce, hromady „volánů“ hlávkového salátu, divoce zelený špenát, masité papriky, pruhované melouny. Žluté „hlavy“ voňavých ananasových melounů peponi, doplňuje oranžová mrkvička a bordo čerstvé červené řepy. Mezitím na Vás přímo útočí hromady prvotřídních sametových broskví, naleštěných nektarinek, závaly nových letošních hroznů, chutné hrušky a jablka, letní pomeranče, ozdobené listy pomerančovníku, meruňky v něžných odstínech růžové, křupavé třešně a višně. Obrovské a čisťoučké brambory, fialová cibule, copy česneků. V lahvích trpělivě čeká panenský domácí olivový olej a chutné vínečko. Vedle pestrý výběr oliv všech odstínů zelené a hnědé, opodál čerstvě ulovené rybičky, ryby a také rybiska a všemožné mořské potvory a havěť. Domácí med i vajíčka, oregáno z horských svahů. Zkrátka dobroty, lahůdky a pochutiny, poklady země řecké, požehnané jejím sluníčkem. Made in Greece!

Moje taška už je naprosto plná a trhá mi rameno. Chystám se odjet zpět do Tola. Na konci trhu potkávám manželský pár našich českých klientů z Tola. Oba společně, se širokým úsměvem na tváři, mi svěřují: „…úúúžasné, kam se hrabou naše farmářské trhy!!!“ Pobaveně a s radostí jim odpovídám: „I to je Řecko!

Zdravím do Prahy, přeji krásný víkend, Květa R.


(20.07.2012)  – Dobrý člověk ještě žije!

Končil další z turnusů. Odjížděli jsme z Tola na letiště do Kalamaty, odkud naši klienti odlétají z dovolené zpět do Prahy. Do autobusu postupně přistupovali klienti z jednotlivých hotelů, roztroušených po celém letovisku. Tak musíme přirozeně vždy objet celé Tolo a vyjet na hlavní silnici. V tomto místě jsme uviděli s řidičem, že na nás mává pán, který stojí u odstavěného auta na levé straně vozovky. Asi něco potřebuje… má snad poruchu na autě, něo se přihodilo?

Poznávám staršího pana Nikose, který má obchůdek naproti „našeho“ hotelu Dimitra, kde nastupovala část našich turistů. Podává mi okénkem u řidiče batoh. Beru ho a ptám se, jestli někomu patří. Překvapený dvanáctiletý Honza se rozpačitě přiznává, že je jeho! Při nastupování batoh zapomněl na chodníku a nikdo z rodiny si toho nevšiml. Pan Nikos batoh popadl, nastartoval auto, nějakou zkratkou bus předjel a počkal si na nás… Následují přísné pohledy prarodičů, pak velké děkování a v momentě se v autobuse usmívají úplně všichni! Někdo nahlas říká: Dobrý člověk ještě žije! A já dodávám: To je také Řecko!!!

Děkujeme pane Nikosi, lepší reklamu této krásné zemi jste udělat nemohl…

Z Tola zaslala delegátka CK VTT, Květa Reichlová


(08.09.2011)  – Víte, že…

Víte, že.....

  • největší gyros na světě připravili na Kypru? Vážil přes 4000 kg a prý chutnal výtečně…
  • nejstarší kuchařka světa je z 5. století před Kristem, pochází ze Syrakus (Velké Řecko) a je psaná pochopitelně v řečtině.

Z Řecka : Ing. Eftimios Papadopulos


(07.08.2011)  – Víte, že…

Image marathon.gif

Víte, že.....

  • … v roce 2010 uplynulo 2500 let od bitvy u MARATHONU (490 př. n. l.), kde Athéňané a Platejci rozdrtili nejbohatšího a největšího barbara z Persie?

„Míšenec“ (sparťanská a athénská krev) doběhl přímo z bojiště do slavné Agory, 3 x vykřiknul Zvítězili jsme! a padnul mrtev na zem. Jeho dlouhá cesta, kterou urazil měřila 40 193 m…

Bitva, která skončila vítězstvím Řeků, patří mezi nejvýznamnější události evropské historie. I když dnes je známá především díky příběhu maratonského posla a závodu, jenž se na jeho počest běhá… V roce 2010 se tohoto běhu zúčastnili sportovci z celého světa, politici, novináři, vědci…

Z Řecka : Ing. Eftimios Papadopulos


(02.08.2011)  – Víte, že…

Image taxik.gif

Víte, že.....

  • v Řecku je cca 30 000 taxikářů? Z toho cca 13 500 jen v samotných Athénách?

A ti samí řečtí taxikáři zablokovali pozemní komunikace v hlavním městě Aténách i jejím okolí, což způsobilo značné dopravní komplikace. Důvodem protestu je nesouhlas s chystanými reformami tamní vlády, která není demokratická k obyčejným lidem, ale jenom k tunelářům a podvodníkům…

Situace naštěstí neohrozila žádného českého turistu na dovolené s CK VTT.

Z Řecka : Ing. Eftimios Papadopulos


(01.08.2011)  – AKTUÁLNĚ Z TOLA – Opět se musím podělit, hlavně s příznivci divadla o včerejší velký zážitek

Království za vstupenku! Image divadlo-v-epidauru2.jpg

To zvolali mnozí diváci, na které se nedostalo. Řeč je o vstupence na představení legendárního londýnského divadla OLD VIC, na jejich nově nastudovaný kus W. Shakespeara – Richard III. Režie Sam Mendes. Hlavní role Kevin Spacey.....

Datum představení 29. a 30. července. Místo konání antický amfiteátr v Epidauru, v rámci mezikontinentálního projektu Bridge project a samozřejmě letního divadelního epidaurského festivalu. Během dvanácti hodin bylo prodáno v místech předprodeje (také na internetu) 10.000 vstupenek, většina během první hodiny!!! Z toho důvodu se podařilo organizátorům festivalu zařadit vyjímečně ještě třetí představení 31. července. Tak se i mně poštěstilo získat „drahocennou“ vstupenku i přes to, že opět v krátkém čase bylo beznadějně vyprodáno. Včera, v neděli 31. července, jsem Richarda III. viděla. ZÁŽITEK! Tři hodiny divadelního zázraku. Bez rušivé přestávky, obrovský výkon souboru i 10.000 diváků v historických kulisách nádherného antického divadla. Moje velké očekávání se naprosto splnilo. Určitě nejen pro mě to byla událost roku 2011! Těžko ji něco překoná. Protnuly se zkrátka souvislosti umělecké, historické a ocitla jsem se ve správný čas na správném místě.

Děkuji náhodě, že jsem byla „při tom“. Že jsem byla blízko, delegátkou v Tolu! Květa R.


(14.07.2011)  – AKTUÁLNĚ Z TOLA – co vše lze zažít na dovolené v Tolu, kromě návštěvy úžasných starověkých památek?

Dobrý den,

zdravím z horké a sluncem zalité Argolidy. Zdravím z Tola.

Starověký Epidaurus se stane „divadelním pupkem světa“!!! Nemohu nenapsat o události, která se připravuje v historickém divadle, ve starověkém Epidauru, který je od Tola vzdálen pouhých 30 km. V tomto historickém, mramorovém divadle, postaveném ve 4. století před naším letopočtem, nejzachovalejším a nejkrásnějším antickém amfiteátru s nejlepší akustikou na světě, se koná každoročně, v letních měsících červenci a srpnu, velmi oblíbený a hojně navštěvovaný divadelní festival. Na něm hrají nejen řecké soubory antické tragédie i komedie, ale hostují zde i divadelní soubory z celého světa…

LETOS se očekává doslova „svátek všech milovníků divadla“!!! Ve dnech 29.,30.7., a pro neuvěřitelný zájem veřejnosti i 31.7., bude hostovat na této historické scéně, která přežila tisíciletí, soubor divadla OLD VIC!!! Toto divadlo, které bylo založeno r.1818, je nejenže nejstarším anglickým divadlem, ale patří mezi absolutní světové špičky. Jeho soubor tvořilo a tvoří nespočet skvělých a slavných herců a tvůrců. Letos na epidaurské scéně uvede historickou hru Williama Shakespeara RICHARD III.. Nastudoval ji věhlasný režisér Sam Mendes, v hlavní roli se představí skvělý a neopakovatelný Kevin Spacey!!! Známý hlavně např. z filmu Sedm, Americké kráse (získal Oscara za herectví), Svět podle Prota…

Podařilo se mi sehnat vstupenku na neděli 31.7. a ani nemohu vyjádřit, jak velmi se těším na tuto divadelní lahůdku roku!!!!!

Květa, delegátka CK VTT


.


Sdílejte své zážitky


Dovolená s CK VTT CK VTT Další informace
logo vtt  
Zavřít oknoDOPRODEJ ZÁJEZDŮ SEZÓNY 2017

Přehled LAST MINUTE naleznete zde http://www.vtt.cz/…-stazeni.pdf

DOPORUČUJEME

RHODOS – 30.09. – 11.10. – 12 denní zájezd s 1 celodenním výletem v ceně

KYPR – 26.10. – 02.11.2017 – 8 denní zájezd s 1 celodenním výletem v ceně


TOPlist