Delegáti se hlásí

Dovolená Kréta Heraklion 2017

(12.10.2016)  – Ukončení sezony

Sezóna 2016 nám skončila a mám-li jako delegát hodnotit její průběh, mohu s uspokojením říci, že byla velmi úspěšná. Není ale účelem článku hodnocení. Účelem je vyslat signál, že Kréta je tou destinací, kam je dobré se vydat, kde strávit dovolenou. Zvláště letošní sezonu si turisté, stále obdivující krásy, vyjížděli za individuálním poznáním. Do hotelu se po dni stráveném mezi venkovany vraceli s uspokojením a nadšeni poznáním jiní Kréty. Kréta má totiž dvě tváře – jedna velice známá, tvář hotelů a pláží. Druhá tvář ukazuje pravý život Kréty, tvrdý život vesničanů, ale též rozmanitost a krásy přírody.

Hodně se napsalo o přátelské povaze a vstřícnosti obyvatel Kréty. Kdo ale nevyšel z all inclusive hotelu a od plážového baru, neuvěří. Už vás někdo pozval, jako neznámého člověka na rodinnou oslavu? Že ne? Na Krétě je to možné. Stačí se s Kréťanem seznámit u sklenky vína a má-li v dalších dnech rodinnou oslavu, jistě vás pozve. Takováto příležitost se naskytla našemu klientovi, který si toto prožil a zaznamenal na foto.

Jiní si vyjeli na tradiční tržiště do Heraklionu. Je to další nezapomenutelný zážitek. Tržiště je přímo festival přehlídky zeleniny, ovoce, ryb i domácích výrobků. Místo zde má i prodej různých cetek. Vyvolávači se předhánějí v lákání kupujících. Nikdo nikoho nenutí ke koupi, nezastavuje, neobtěžuje.

Kréta je ráj. Stačí jen vyjet do nitra ostrova a spatříte ostrov v jiném světle, nádhernou!

Tak příští sezónu na shledanou!

Křest

Svatba

Váš delegát Jaroslav Žižka


(18.07.2016)  – Svatba na Krétě

Sezóna se nám již pěkně rozběhla, a tak se ozývám z Kréty, abych Vás informoval o události, která se zde odehrála. Určitě je to událost radostná, vždyť se jedná o svatbu! Kdo že to vstupoval do svazku manželského? Byl to pár z Česka, který si Krétu natolik zamiloval, že se rozhodl pro svatební obřad zde na ostrově.

Za mocného organizačního přispění naší průvodkyně Daniely to byla svatba velmi vydařená. Svatební obřad, konaný pod krétským sluncem, v kulisách dávné Kréty, za zvuku krétské hudby a tance, jistě zanechal nejen ve svatebčanech, ale i přítomných nezapomenutelný dojem. Svatební hostina proběhla v duchu krétské svatby, se vším, co k takovéto oslavě patří.

Proto volám: „Přijeďte na Krétu, zde se milujte, zde se vdávejte, zde se ožeňte! I slavný rozvod Vám zde připraví!“ 

Váš delegát Jaroslav Žižka


(17.06.2016)  – Dovolenkové oslavy

Dne 13. 6. slavila paní Buňatová narozeniny v hotelu Neptuno Beach na Krétě. Blahopřát ji přišlo i početné množství turistů. Hotel připravil krásný dort, který ji také předal. Byla to milá pozornost od hotelu i pozornost celé skupiny turistů.

Z Kréty zaslal delegát CK VTT – pan Jaroslav Žižka


(02.06.2016)  – Výlet na západní část Kréty

Naší milí cestovatelé,

těsně před sezónou jsem se vyjádřil „Tak už nám to začíná“. Mohu s radostí říci „Už nám to začalo“! V sobotu 21. 5. jsem přistál na milované Krétě, nadechl se mořského vzduchu a začal pozorovat, co je zde nového. Mě totiž po tolika letech, strávených na tomto ostrově, hned tak něco nepřekvapí. S pověřením CK VTT jsem se vydal do vzdálenějších koutů Kréty a podnikl cestu na úplný západ Kréty. Upřímně řečeno, toto povolení jsem si vyžebral. Není to až tak levný výlet, neboť za jeden den se nedá poznat západ ostrova a pohonné hmoty a ubytování v hotelu něco stojí.
Vše dobře dopadlo, a já začal znovu poznávat to, co jsem viděl před několika lety. Brzo ráno jsem se dobře nasnídal v hotelu Stella Village a vyrazil z mého ubytování na pláž Elafonisi, vzdálenou od našich hotelů 220 kilometrů.

No podívejte, není to hezké posnídání a potom ještě lepší pláž Elafonisi?


Nejen světským životem živ je člověk. I duši musí rozvíjet. Snad proto stojí v těsné blízkosti pláže nádherná stavba kláštera Chrissoskalitisa. Určitě stojí za zhlédnutí!

Bohužel v našem životě nejde vše, tak jak bychom chtěli. Musíme se vyrovnávat s příkořím života a obyčejně takovéto události za sebou zanechají smutné pomníky. Jeden takový jsem navštívil. Starší generaci není nutno připomínat události roku 1941 na ostrově. Mladší generace, nechť se jde podívat. Slzy do očí se derou při pohledu na náhrobní desky. Narození roku 1918, úmrtí roku 1941.

Zde je hřbitov německých vojáků a u pobřeží je vidět bílá čára startovací dráhy letiště v Maleme, o které se tak urputně bojovalo. Hroby těchto bojovníků jsou v popředí fotografie.

Cestovka mi zajistila ubytování v krásném hotelu Geraniotis. Našel jsem tam výborný oběd i trocha odpočinku a hurá na další zapomenutá místa. Mířil jsem na pláž Falassarna a prohlédnout i okolí pláže, kde se nachází starý, dávný přístav. Zklamán jsem nebyl! Docela jsem si představoval ty nádherné západy slunce, pozorované z pláže. Můj dojem je ten, že Falassarna si nijak nezadá s Elafonisi.

Vrátil jsem se do hotelu. Byl večer, čas večeře. Tak příjemné prostředí, klid a výborné jídlo jsem ani nečekal. To ani nemluvím o vínu, které je klientům podáváno v rámci služeb all inclusive. Je to víno, které je skutečným reprezentantem dlouhověkého krétského vinařství. S ránem můj program pokračoval návštěvou dalšího místa spojeného s neblahými událostmi roku 1941.

Na břehu zálivu Suda u Chanie je položen velkolepý památník a hřbitov spojenců. Opět ty slzy v očích při pohledu na množství bílých křížů, vyznačující místa uložení tisíců spojeneckých vojáků.

Dost smutku! Jdeme se podívat na starodávné osídlení Aptera. Jak dost často slýchávám při nabídce výletů: „Nikam nejedu, šutry mě nezajímají“. Tady by s tímto názorem pohořel. Nejenom rozvaliny jsou vidět, ale dech beroucí výhled do krajiny vás nadchne. Pod vámi je jako na dlani turecká pevnost, benátská pevnost i záliv Suda. U nohou vám leží zbytky z dávné doby římské. Škoda, že fotografie jsou dělány mnou, naprostým amatérem, a ne profesionálem.

Tím moje mise za aktualizací končila a čekala mě cesta do Gouves u Heraklionu. Bylo to téměř 600 najetých kilometrů. Je tedy zřejmé, že pro zhlédnutí míst na západě Kréty si vyberete z nabídky našich hotelů poblíže města Chania. Nakonec jeden tip. Vyberte hotel Geraniotis. Mají tam výborné a lahodné víno!

V brzké době plánuji cestu na úplný východ Kréty. Znáte pláž Vai, klášter Toplou, palác minojců Zakros? Napíši o tom.

Delegát CK VTT na Krétě.
Jaroslav Žižka


(21.03.2016)  – Tak už nám to začíná!

Vážení přátelé, dalo by se říci „Tak už nám to začíná!“

Dovolte mě proto, abych Vás přivítal do nové letní sezóny roku 2016.

Tak jako po mnoho let minulých, i v této sezóně budu pro Vás připraven na ostrově Kréta. Budeme se opět střetávat při mých návštěvách v hotelu, a bude možnost si pohovořit o krásách ostrova.

Věřte, že odpovídat na dotazy, kam že máte napřít svoji pozornost ohledně zajímavých míst, je pěkně zapeklitá situace. Kréta je nádherná celá! V místě organizované výlety Vám ukáží to, co jistě stojí za zhlédnutí. Ať je to palác Minojců, ostrov malomocných Spinalonga, místo proslavené květinovými dětmi, hippies, Matalu. Budete-li chtít, Kréta Vám odkryje i jiné nádhery. Slyšeli jste o palmové pláži Vai, slyšeli jste o pláži Elafonisi, která je uváděna mezi deseti nejkrásnějšími plážemi světa, slyšeli jste o pláži Falasarna, nebo o pláži Balos? Zajímá Vás historie? To potom nemůžete vynechat klášter Arkády! I blízká místa Vašeho pobytu poskytnou nevšední zážitky. Z hotelů letoviska Gouves je jen kousek do malebné vesničky Horní Gouves. Z hotelů letoviska Stalida i Chersonissos je blízká vesnice Mochos, kde každou středu je folklorní večer. Přímo na náměstí, v provozu aut, předvádí soubor své umění. Kde jinde uděláte fotku tanečníků na dlažbě náměstí. Navíc Vám tato místa nabídnou to, co hotel ani nabídnout nemůže. Tím myslím na chutné grilované skopové, krétský salát z domácích rajčat, myslím i na velmi chutně připravené šneky (chochles) -doporučuji! Myslím i na domácí víno podávaných ve džbáncích! Myslím i na domácí pálenku – raki! Tu musíte ochutnat a musí být pěkně vychlazená! Vyhlášené místo na rybí speciality je Zaros. Tam ovšem se musíte dopravit autem. Nebudete zklamáni ani upravenou rybou, ani místem. Zaros je položen na jižním svahu pohoří Ida v kouzelném kraji vysokých hor.

Přijeďte na Krétu! Na tomto ostrově pracuji jako delegát již sedmnáctou sezónu. Poznal jsem nejenom ostrov samotný, poznal jsem i jeho lidi, jejich zvyky a kulturu. Navštívil jsem mnoho svateb i křtů, poznal jsem radosti i strasti ostrova. Ostrov je můj druhý domov a já jsem přesvědčen, otevřete-li se Vaše nitro všemu, co Vám Kréta nabízí, zůstane Kréta ve Vašem srdci napořád.

Váš delegát Jaroslav Žižka


(27.06.2014)  – Kréta je stále krásnější

Po několika letech se vracím na Krétu, na ostrov, kde jsem kdysi strávil dlouhá léta mého delegátského života. Těšil jsem se na návrat do známého kraje, známých míst i ke svým dlouholetým kamarádům.

Návrat to byl vskutku radostný, radostný o to více, že jsem nalezl Krétu v mnoha směrech jinou. Kréta zkrásněla! Hlavní město Heraklion je jako perla, která celý ostrov zdobí. Mnohá nevzhledná zákoutí zmizela, přístavu nyní dominuje nový hotel Megaron, turisty neobtěžuje v centru města dopravní ruch! Centrem byla vybudována pěší zóna. Kdysi ruiny baziliky Petra a Pavla povstaly v baziliku novou, skvostně restaurovanou. Stará, nevzhledná přístavní čtvrť byla upravena a touto částí města dnes vede moderní komunikace, odvádějící dopravní ruch, dříve zamořující celé město. Před dokončením je moderní dálniční síť, spojující ostrov od východu po západ a od severu na jih.

Další milé překvapení mě čekalo po mém seznámení se s nabízenými hotely. Jeden hotel jako druhý, úměrně ke své klasifikaci, nabízí vynikající služby s milou obsluhou. Namátkou mohu jmenovat zrenovovaný hotel Kyknos Beach, vysoký standart poskytuje hotel Stella Village i Stella Palace, velmi chutné jídlo a bohatý výběr je v hotelu Gouves Maya Resort.

Přijeďte a přesvědčte se! Z letiště Vás odveze do hotelu luxusní bus našeho dopravce, kde ani smítko na podlaze nenaleznete. Ty tam jsou pryč doby druhořadých hotelů a oježděných busů.

Jen ten delegát zůstal stejný!

Z Kréty zaslal delegát CK VTT – Jaroslav Žižka


(13.08.2013)  – Krétu nejlépe poznáte , když si vypůjčíte auto a projedete si místní hory.

Image dikti.jpg

Tam si Řekové stavěli své původní vesnice – nikoliv tedy u moře – a to z ochranných důvodů – Kréta byla v minulosti často cílem útoků pirátů a různých mořských národů. Tedy pokud chcete poznat opravdového Kréťana, musíte za nimi do horských vesnic.

Zde na východě určitě doporučuji navštívit planinu Lassithi v pohoří Dikti. Je to velmi úrodná náhorní plošina, kolem které najdete cca 21 vesniček s útulnou horskou atmosférou a vynikajícími taverničkami. Můžete se pokochat pohledem na horské masivy okolo a také navštívit jeskyni, ve které se údajně narodil nejvyšší z bohů – bůh Zeus. Schovala ho sem jeho matka, Titánka Rhea před jeho otcem, Titánem Kronem, který všechny své potomky požíral, protože dle proroctví ho některé z jeho dětí mělo sesadit z trůnu a zbavit ho vlády. Když Zeus vyrostl, svého otce skutečně zabil a vysvobodil svoje sourozence z jeho břicha. Takto údajně vzniklo olympské božstvo. Pěkná pohádka, že ano?

Symbolem planiny Lassithi jsou větrné mlýny – dříve sloužily k čerpání vody na zalévání políček, a to už i za doby benátské nadvlády – jejich pozůstatky tvoří krásnou dekoraci v kouzelné krajině. Nezapomeňte fotoaparáty, z hor je na nížinu nádherný pohled!!

Z ostrova Kréta – východní části – zaslala delegátka CK VTT Andrea


(13.08.2012)  – TIP na výlet k poznání východní KRÉTY

Jedna z věcí, které na Krétě můžete dělat, kromě relaxace u moře, je půjčit si autíčko a udělat si výlet.

Můžete vyzkoušet tuto trasu : vyjedete brzo ráno (nejlépe co nejdříve, v 8,00h ) z letoviska po silnici směr na Agios Nikolaos. Tento malebný přístav najdete v zálivu, který se nazývá Mirabello a procházka pobřežní promenádou při dopoledním sluníčku Vás naplní příjemnými pocity klidu a míru. V některém z místních obchůdků si můžete nakoupit suvenýry nebo něco z místních produktů, jako je olivový olej, mořské houby na mytí, bylinky či krétský med. Ale nezdržujte se zde dlouho, abyste stihli vidět další nádhery, které východní Kréta nabízí…

Vydejte se dál podél pobřeží zálivu směr Ierapetra a nechte si čas na zastávky s fotoaparátem v ruce. U vesničky Istron si udělejte zastávku na jedné z nejkrásnějších pláží ostrova – pláži Vulisma, která se kromě Modré vlajky pyšní řadou dalších ocenění. Křišťálová voda, pozvolný vstup a nádherné panorama útesů kolem jistě nadchne každého milovníka přírodních krás. Půlhodinku se pokochejte, svlažte tělo a pokračujte dál směr východ. Podél pobřeží přijedete k odbočce na městečko Ierapetra. Zde se dejte doprava. Přijedete do krajiny, která se spíše podobá Africe než Evropě … vysoké sluncem rozpálené skály lemují cestu až do městečka na jižním pobřeží – Ierapetry. Určitě vyšetřete chvilku na procházku pobřežní promenády a obídek v některé z místních taveren. Možná Vás uvítají chobotnice, které zde místní rybáři často suší na sluníčku. Příjemná atmosféra klidu a míru, šplouchání vlnky o vlnku, teplo a vůně moře. To vše je Ierapetra s pevnůstkou u pobřeží . V 10,30 h každý den vyplouvají z přístavu loďky na ostrůvek Chrissi s nádherným koupáním a možností vidět mořský život. Po 17 hodině se lodičky zase vracejí plné usměvavých a zážitků plných milovníků šnorchlování. …Ale pokračujme dál směrem na východ kolem pobřeží…

Zde i sama cesta je cíl, protože projíždíte nádherně členitou krajinou jižní Kréty, z jedné strany hory, z druhé mořské zátoky s plážemi s tmavým, místy až černavým pískem. Pojedete kolem kláštera Moni Kapsa, vytesaného do skalní stěny. Zastavit se na chvíli můžete třeba na pláži Makris gialos (neboli „Daleká cesta“) odpočinout pod tamaryšky a osvěžit tělo i ducha v průzračné vodě. Příliš se ale nezdržujte! Čeká Vás ještě spousta zážitků! Před Vámi je totiž to nejlepší, třešnička na dortu: palmová pláž Vai na úplném východě Kréty! Projedete horami, skrz městečko Paleokastro a po cca 30ti minutách vjíždíte do palmového háje Vai . Tuto pláž obrůstá les z asi 2000 palem různých velikostí a tvarů. Někdy vidíte z jednoho kmene vyrůstat 3 i 4 stromy, které poskytují blahodárný stín a umocňují pocit, že jste v ráji. Křišťálová voda a skalní útesy nad pláží, protkané stezkami, ze kterých pořídíte úchvatné fotografie dokreslují úžasnou atmosféru tohoto pohádkového místa. Pokud si troufnete řídit za tmy a nebo se rozhodnete na 1 noc se ubytovat třeba v hostinci Menthoi Vai cca 1km od pláže, určitě stojí za to vidět západ nebo východ slunce. Neopakovatelný zážitek !

Na zpáteční cestu počítejte cca 3 hodinky čistého času. Pojedete ještě kolem kláštěra Moni Toplou, kde mimo zážitku z prohlídky můžete ochutnat kláštěrní víno z okolních vinic. Určitě navštivte malebné pobřežní městečko Sitia s kouzelnou pobřežní promenádou , večer nádherně osvětlenou.

Ze Sitie opět směr Agios Nikolaos. Pokud budete mít čas zajet se podívat do Eloundy nebo dál do vesničky Plaka, budete mít příležitost vyfotit si ostrůvek Spinalonga, na kterém žili nemocní leprou až do roku 1957. Nádherně popisuje tuto dobu román Ostrov od Victorie Hislopové.

A pak už Vás čeká pohodlná cesta do Vašich hotelů a apartmánů.

Kalo taxidi! PŘEJE DELEGÁTKA ANDREA

(30.06.2012)  – Aquaworld Aquarium – záchranná stanice a útočiště pro mnohé živočichy, kteří by v přírodě nepřežili !

Udělejte si výlet do městečka Hersonissos, centra zábavy a nočního života na východním pobřeží severní Kréty. Ale než sejdete k pobřeží do některého z mnoha barů, diskoték a nočních podniků či začnete obcházet místní obchůdky na hlavní silnici, odbočte u obchodu Spar směrem do hor ( autobusová zastávka č.20 ). Po několika metrech narazíte na celkem nenápadný domeček s nápisem Aquaworld Aquarium.

Možná Vás už u vchodu bude vítat milý človíček s obrovským hadem kolem krku. John Bryce Mc Laren pochází ze Skotska a je jedním z majitelů tohoto úžasného a hlavně přírodě prospěšného místa, který se spolu se svojí ženou rozhodl pomoci tvorům, kteří by v přírodě pravděpodobně neměli šanci na přežití pro svůj odlišný vzhled nebo tělesné postižení. Postupně se jejich péče rozšířila i na nechtěné exotické domácí mazlíčky, o které se jejich majitelé nemohli nebo nechtěli starat.

V tomto zařízení tak najdete hada či želvu, kteří se narodili jako albíni a proto by byli snadnou kořistí pro své nepřátele ve volné přírodě. Želva se nyní vesele prohání jako obrněný transporter ve venkovním výběhu této malé ZOO a je velkou atrakcí zvláště pro děti, kterým je dovoleno na zvířata pod laskavým dohledem majitele i sahat. Hada – albína, vážícího více než 50 kg si můžete omotat kolem krku jako obrovskou vázanku a věřte, že takovéto snímky jen tak někde nepořídíte. Dále je dovoleno pod krkem podrbat některého z 3 leguánů, volně se procházejících na terase a pokud se do akvária dostanete v 10,30h, pak Vás čeká to nejlepší: krmení! Je úžasné pozorovat, jak se volně pobíhající zvířátka seběhnou k míse plné salátů, zeleniny a jiných pochutin, které do sebe začnou ládovat. A když se Vám povede kousek okurky uloupit, můžete sami želvu nebo leguána nakrmit z ruky.

V současné době se v akváriu nachází také 2 nádherné chobotnice a majitelé se jim věnují s velkou péčí. Jelikož chobotnice je tvor velmi inteligentní, majitelé je nekrmí jen tak obyčejně. Dávají jim potravu v uzavřené plastové lahvi, kterou musí chobotničky nejdříve otevřít a pak z ní dobrotu mohou vytáhnout. O tom, že se jim to velice dobře daří, se můžete sami přesvědčit.

A už jste viděli mořskou želvu? Zde máte možnost, a pěkně zblízka, nikoli pouze přes sklo! Tento nádherný mořský živočich bude plavat přímo pod Vámi na dosah a bude Vás svádět, abyste ho pohladili. Ale pozor! Tato želva je slepá (proto nemůže být vypuštěna do moře, kde by nepřežila) a mohla by si Váš prstík snadno splést s lákavou potravou a nechtě se do Vás zahryznout. Proto se na tuto želvu sahat nesmí!

No uznejte sami, toto určitě musíte vidět! Vstupné je 6 eur pro dospělou osobu a pro dítě 4 eura. Do akquaworldu se může chodit opakovaně… tzn. platí se jen jednou a může se chodit třeba každý den…

Z ostrova Kréta – východní části zaslala delegátka CK VTT Andrea

(02.08.2011)  – Námět na výlet pro cestovatele po Krétě – nejen modravé moře, ale i sladká voda umí vytvořit divukrásná místa !

Vypůjčete si automobil nebo motorku a zajeďte se podívat na jedno užasné misto – údoli Argiroupolis. Budete mít pocit, jakoby se před Vámi otevřela země a vyprskla na povrch stovky pramenů a pramínků, kreté tu prýští doslova z každého koutu – ze země, ze skal, protékají mezi stromy a tvoři malé zurčící potůčky. Dokonce můžete vidět úžasný vodopád v jedné z taveren, které tu nabízí odpočinek a specialitky výborné řecké kuchyně. Kolem pramínků vznikli roztomilí chrliči, z jejichž kamenných úst můžete svěží horskou vodu ochutnat. V malé říčce se pokocháte hejny duhovych pstruhů, kterým se tu náramně dobře daří, soudě podle jejich velikosti. Pojďte tedy usednout pod listy banánovníků a u dobrého vínka, rakie a grilovaných domácích klobásek vychutnat všudypřítomné zurčení, šplouchání a bublání…

A kdybyste sladké vody neměli dost, zajeďte si ještě po cestě na nedaleké dvoubarevné sladkovodní jezírko Kournas, kde si můžete vypůjčit šlapadlo nebo lodičku a projet se po rozverných vlnkách pod úchvatými horskými masívy nebo svlažit rozpálené tělo v jeho chladných vodách. Nezapomeňte fotoaparáty – takové záběry nikde jinde nepořídíte !

Na setkání s vámi se těší delegátky Andrea a Eva – Kréta.(16.06.2011)  – KRÉTSKÉ AQUARIUM – přijeďte si prohlédnout žraločí zuby zblízka

Už jste někdy viděli třímetrového žraloka a jeho zuby zblízka?

Pokud ne, navštivte určitě Krétské akvárium … zde vám bude tento úžasný tvor kroužit nad hlavou a budete si připadat jako ve filmu Čelisti…ale nebojte, všechno bezpečně za sklem… Také uvidíte další prapodivné mořské tvory – nádherně nasvícené medůzy, ryby všech velikostí a barev, po skle se plazící chobotnice, vodní želvy Caretta Caretta, jejichž ladný pohyb připomíná tanec … A to všechno za zvuků magické hudby a za hry barevných světel. Nezapomeňte fotoaparáty a kamery, budete se pak moci příbuzným pochlubit úžasnými záběry… Bez zajímavosti není ani to, že u všech akvárií jsou popisky v češtině…

A to není všechno… v okolí městečka Chersonissos najdete ještě jedno akvárium, menší a méně známé, ale o to zajímavější… Zde si totiž na zvířátka můžete i sáhnout a hned u vchodu vás možná přivítá obrovský had … samozřejmě není nebezpečný a je pevně pod kontrolou majitele. Uvnitř se můžete podívat, jak se krmí leguáni, pohladit hřbet želvy nebo sledovat hříšný tanec chobotniček či langust.

A to je jenom střípek ze zajímavostí, které tady na Krétě můžete vidět…Těšíme se na vás…

Ze slunné Kréty zdraví delegátka Andrea.


Sdílejte své zážitky


Dovolená s CK VTT CK VTT Další informace
logo vtt  
Zavřít oknoDOPRODEJ ZÁJEZDŮ SEZÓNY 2017

Přehled LAST MINUTE naleznete zde http://www.vtt.cz/…-stazeni.pdf

DOPORUČUJEME

RHODOS – 30.09. – 11.10. – 12 denní zájezd s 1 celodenním výletem v ceně

KYPR – 26.10. – 02.11.2017 – 8 denní zájezd s 1 celodenním výletem v ceně


TOPlist