Delegáti se hlásí

Dovolená Kréta Chania 2016

(07.07.2015)  – Pláž Seitan Limania

Tento malý “fjord” se nachází na samotném konci poloostrova Akrotiri. Seitan Limania je vyústěním soutěsky, kterou si mohou milovníci pěší turistiky při tomto výletu projít. Druhá možnost přístupu k pláži je slanit po skále. Vede zde cesta, avšak sestup je náročný a určitě se nedoporučuje ho podnikat v „žabkách“. Odměnou vám bude krásné tyrkysové moře. Kdo má rád adrenalin a sestup po skále mu nestačil, může zde skákat i z útesu. Pakliže narazíte na velké vlny, moře se přemění v atrakci známou z vodních parků “divokou řeku”. V tomto případě je koupání sice nebezpečné, ale velice zábavné.

O Seitan mnoho turistů neví, avšak pláž je velmi malá a často je v hlavní sezóně přeplněná. Ideální je zde strávit dopoledne a v druhé části dne můžete navštívit klášter Agia Triada (Svatá Trojice) nebo další z vyhlášených pláží na Akrotiri (Marathi, loutraki). K večeru stojí za návštěvu bývalé hlavní město Kréty Chania, které je vzdáleno pouhých 8 kilometrů.

S pozdravem ze slunné Kréty

delegátka Jana

(14.07.2012)  – VÝLET DO VESNIČKY LOUTRO

Tato malebná vesnička se nachází v jihozápadní části ostrova Kréta u Libyjského moře mezi vesnicemi Agia Roumeli a Hora Sfakion. V zátoce u obce byl ve starověku přístav antického města Phoenix, které se nacházelo ve svahu nad poloostrovem a mělo kolem 20 000 obyvatel. Kouzelné na tomto místě je, že sem nevede žádná asfaltová silnice. Maličký přístav Loutro je dostupný pouze lodí, a tak není divu, že si zachoval intimní atmosféru a davová turistika sem ještě nedorazila.

Už jen samotná plavba lodí je velmi působivá, z lodi můžete pozorovat strmé jižní pobřeží Kréty, naskytnou se Vám nejen pohledy do fascinujícího světa hor Lefka Óri, ale i na překrásné pláže. Po vyplutí z Hora Sfakion uvidíte nejdříve pláž Iligas, sem vede ještě asfaltová silnice, je to vlastně poslední asfaltový úsek mezi Hora Sfakion a vesničkou Aradena, v jejíž blízkosti je vstup do soutěsky stejného názvu. Poté následuje další překrásná pláž Glyka Nera, sem už se musíte nechat přepravit lodí v rámci nějakého lodního výletu, nebo lodním taxi, nebo po svých. Vlastně to není tak úplně pravda, že tato část pobřeží je přístupná pouze lodí, skoro podél celého jihozápadního pobřeží vede známá evropská turistická stezka E4, takže pěšky můžete dojít např. na již zmiňovanou pláž Glyka Nera, nebo až do vesničky Loutro.

Ale to už připlouváme do Loutra, tak teď jen záleží na Vás, jak zde Váš čas prožijete. Pokud zde zůstanete i jen několik hodin, možností je hned několik. Můžete si zaplavat v místní zátoce, kde snad nikdy nejsou vlny, takže výlet do Loutra se určitě vyplatí, když Vás při severním pobřeží trápí rozbouřené moře a vlny. Lze si také zapůjčit šlapadlo, nebo kajak a vydat se na další průzkum pobřeží. Vydat se také můžete na alespoň kratičkou pěší túru. A když se příjemně unaveni vrátíte, tak si vyberete některou z místních taveren a ochutnáte něco jiného, než je každodenní hotelová strava.

Lodní spojení je několikrát během dne, takže záleží jen na Vás, kdy se vydáte zpět do Hora Sfakion, nebo se lodí přemístíte ještě do Agia Roumeli. Další možnost je, že si s sebou zapakujete věci alespoň na jednu noc a oželíte ubytování ve Vašem hotelu a najdete si ubytování přímo v Loutru. Je zde několik malých rodinných hotýlků s velice příjemnou atmosférou. Lze se také ubytovat ve studiích a apartmánech. Nutno počítat s tím, že ceny za ubytování jsou o něco vyšší. A když večer odpluje poslední loď s jednodenními návštěvníky, jste tu už jen Vy a vesnička Loutro. Určitě se vydáte na něco dobrého k jídlu a se sklenkou vína v ruce si budete užívat nezapomenutelnou atmosféru večerního Loutra.

Více informací naleznete též pod těmito odkazy: www.anendyk.gr nebo www.booking.com

A nezapomeňte, že toto je jen zlomek z toho, co Vám může řecký ostrov Kréta nabídnout!

Těší se na Vás Eva Kopecká – delegátka cestovní kanceláře Vtt


(02.08.2011)  – Námět na výlet pro cestovatele po Krétě – nejen modravé moře, ale i sladká voda umí vytvořit divukrásná místa !

Vypůjčete si automobil nebo motorku a zajeďte se podívat na jedno užasné misto – údoli Argiroupolis. Budete mít pocit, jakoby se před Vámi otevřela země a vyprskla na povrch stovky pramenů a pramínků, kreté tu prýští doslova z každého koutu – ze země, ze skal, protékají mezi stromy a tvoři malé zurčící potůčky. Dokonce můžete vidět úžasný vodopád v jedné z taveren, které tu nabízí odpočinek a specialitky výborné řecké kuchyně. Kolem pramínků vznikli roztomilí chrliči, z jejichž kamenných úst můžete svěží horskou vodu ochutnat. V malé říčce se pokocháte hejny duhovych pstruhů, kterým se tu náramně dobře daří, soudě podle jejich velikosti. Pojďte tedy usednout pod listy banánovníků a u dobrého vínka, rakie a grilovaných domácích klobásek vychutnat všudypřítomné zurčení, šplouchání a bublání…

A kdybyste sladké vody neměli dost, zajeďte si ještě po cestě na nedaleké dvoubarevné sladkovodní jezírko Kournas, kde si můžete vypůjčit šlapadlo nebo lodičku a projet se po rozverných vlnkách pod úchvatými horskými masívy nebo svlažit rozpálené tělo v jeho chladných vodách. Nezapomeňte fotoaparáty – takové záběry nikde jinde nepořídíte !

Na setkání s vámi se těší delegátky Andrea a Eva – Kréta.(22.06.2011)  – Soutěsky SAMARIA a IMBROS – nejkrásnější divoká příroda

Chcete zažít nevšední zážitek a vidět nejkrásnější divokou přírodu?

Pak si nezapomeňte dobré boty a touhu poznat něco neobvyklého. Kréta totiž není jen průzračné moře, čarokrásné pláže a modré nebe nad hlavou… V západní části ostrova se nachází pohoří Lefka Ori, které je přímo prošpikované soutěskami. A vy se s námi můžete vydat hned do dvou z nich – do soutěsky Samaria a soutěsky Imbros.

Soutěska Samaria ( 16 km) – největší horský kaňon v Evropě s nejkrásnější divokou přírodou, „člověk, který nikdy nespatřil soutěsku Samaria a oblast Omalos, ten nezná ostrov Krétu.“ Průstup touto soutěskou je pravděpodobně vůbec nejznámější a nejvyhledávanější túrou na Krétě.

A pokud se necítíte na Samarii, ale chcete nějakou soutěsku na Krétě navštívit, tak se můžete vypravit do soutěsky Imbros ( 7 km ) – soutěska, na kterou si můžete doslova sáhnout.

Těším se na vás na západní Krétě! Eva Kopecká – delegátka cestovní kanceláře VTT.


Sdílejte své zážitky


Dovolená s CK VTT CK VTT Další informace
logo vtt  
TOPlist