Delegáti se hlásí

Dovolená Karpathos 2017

(29.0.2017)  – Přílet na Karpathos

Zdravím všechny klienty cestovní kanceláře VTT,

Také ostrov Karpathos se probouzí po zimním spánku. Pláže a taverny se teprve pozvolna zaplňují lidmi. Takto ke konci jara je ostrov o poznání zelenější, navíc některé rosliny jsou stále v plném květu.

Brzy na viděnou!

Váš delegát Jakub


(19.04.2017)  – Představení delegáta pro sezónu 2017

Zdravím všechny klienty cestovní kanceláře VTT,

Jmenuji se Jakub Kult a letošní sezónu se setkáme na ostrově Karpathos, kde budu působit jako váš delegát.

V zimních měsících pobývám převážně v Praze, kde se věnuji studiu na vysoké škole a ve volném čase se snažím co nejvíce cestovat. Kromě cestování a obdivování pláží patří mezi mé záliby hudba, literatura, dále cyklistika a lyžování, často neuniknu ani sledování filmů, seriálů či sportovních přenosů.

Jako člověka z velkoměsta mě nejprve představa o životě na klidném a relativně malém místě, jako je ostrov Karpathos, poněkud děsila. Neumřu tam nudou?

Neumřel jsem. Naopak! Zde jsem se naučil ocenit právě pomalý běh času, onu těžko popsatelnou lehkost života místních, a především krásu tamní přírody a pláží.

Doufám, že vás Karpathos – stejně jako mě – přesvědčí o své jedinečnosti a budete jej opouštět okouzleni a obohaceni spoustou nových zážitků a vjemů.

Brzy na viděnou!

Váš delegát Jakub


(03.10.2016)  – Ukončení sezony

Přiblížil se nám konec sezony, kterou krásně uzavřel místní starosta s lidmi ze zastupitelstva, kteří mají na starosti turismus. V amfiteátru v přístavu v hlavním městě Pigadia připravili krásný večer, při kterém promluvil starosta o tom, že turismus je to jediné co místní obyvatele živí a proto by nám, kdo v něm zde pracujeme, rádi poděkovali. Vůbec jsem nevěděla, co přijde. Naše skvělá paní Despina z kanceláře byla jednou z pořádajících a když mi kolega řekl, že bychom tam jít měli…..chápejte, po večerech už jsem pěkně v pyžámku v klidu doma, tak jsem se bleskově převlékla, trošku upravila a na místě mi Despina jen tak mimochodem oznámila, že si máme sednout někam na kraj, že nás budou volat…..

Krve by se ve mne nedořezal. Co tam budu říkat, prý jen děkuji, tak fajn. Nicméně ta atmosféra byla fantastická, po proslovu všem, kdo zde v turismu pracujeme rozdávali diplomy – takové čestné uznání – přítel Karpathosu. Bylo to moc pěkné, opravdu, netušila jsem, jak moc na to ocenění budu pyšná. To byly mé dvě minuty slávy na podiu.

Večer pak už pokračoval tradičně nejprve typickou karpathoskou hudbou a tanci, při kterých byla děvčata z místních vesniček oblečena v krásně zdobených tradičních krojích. Hlavní hvězdou večera byl Antonis Ksilouris (Psarantonis) velmi známý hudebník z Kréty, který se sám naučil hře na lyru a vystupuje jak po celém Řecku, tak i ve světě. Pro mne trošku zvláštní alternativní hudba, ale místní si to viditelně užívali a čile hvězdu z Kréty fotili a natáčeli. Pro malinkou představu připojuji pár pořízených fotografií a kraťoučké video.

Tímto bych se chtěla rozloučit jak z Karpathosem, tak s Vámi, našimi klienty, mezi kterými letos bylo opět mnoho známých tváří, takže jsme rádi, že jste s našimi službami spokojeni a vracíte se na místa, která máte Vy i my rádi.

Přeji krásnou zimu všem a v létě 2017 nashledanou.

 


Vaše delegátka Petra


(19.08.2016)  – Jak jsem prožila 15.srpen

Tento významný sváteční den jsem prožila pracovně. Tedy nejprve jsem si dala snídani na terase svého bytečku a užívala si ten klídeček a ticho, kterého mi ve městě není dopřáno. Všechny obchody byly zavřené, občas prošel hlouček divících se turistů, že nikdo nikde není a nemají si kde co koupit. Po snídani jsem se vrhla do práce v kanceláři a odpoledne jsem se tedy jela podívat na chvilku do vesničky Menetes.

Ten den byly oslavy v Aperi, Pyles, Menetes a na Olymposu. Klienti, kteří ten den jeli na Olympos, si to užívali maximálně. Ve vesničce Menetes jsem si prohlédla vyzdobený kostel, kde už bylo po mši, která trvá vždy dvě hodiny a poté se místní přesunou do místnosti pod kostelem a hodují…a to doslova. Jen jsem nakoukla přes zavřené dveře, jelikož bylo úplně nabito a nevěřila vlastním očím, kolik lidí ještě čeká venku, aby se mohli také najíst a vystřídat již najedené starousedlíky. Místní se po obědě většinou přesunou do kaváren nebo na návštěvu ke svým příbuzným v té dané vesnici. Většinou tedy jedou místní na oslavy do vesnice, ze které pochází oni nebo někdo z rodiny.

Po západu slunce se pak teprve zábava rozproudí, hrají místní muzikanti k tanci a poslechu. Na začátek akce upozorní zvony z kostela. Prohýbající se stoly s vínem a jídlem až do brzkých ranních hodin jsou pro návštěvníky po celou dobu k dispozici. Tuto večerní veselici jsem si nedopřála, jelikož jsem ráno vstávala na schůzky a ráda se věnuji klientům svěží a do růžova vyspaná.

Vaše delegátka Petra


(11.07.2016)  – Objevte s námi kouzelný Karpathos

Dobrý den,

sezóna na Karpathosu je v plném proudu, teplota vzduchu se šplhá ke 35⁰C, ale nádherně pofukuje větříček, takže ani tak vysoké teploty nezaregistrujete. Voda má příjemných 26⁰C a krásně osvěží.

Pro milovníky oblázkových pláží je východní pobřeží jako stvořené. Každý si zde najde svou oblíbenou pláž, ať už je to Achata, Kyra Panagia nebo Apella, která se pyšní modrou vlajkou a v roce 2004 byla zvolena nejkrásnější pláží Středomoří.

Ti, co milují písečné pláže, nepřijdou zkrátka. V Amoopi je krásná pláž zvaná Big Amoopi, na kterou je to z našich hotelů co by kamenem dohodil. Z Pigadie, hl.města ostrova, sem jezdí městská hromadná doprava.

Návštěvníci hl.města mohou korzovat po 2,5km dlouhé pláži, místy s oblázky, ale většinou hrubším pískem, kde si při větším povětří užijete i větší vlny.

Pro všechny návštěvníky ostrova je téměř „povinný“ výlet na Olympos. Horská vesnička, ve které se stále dodržují místní tradice a můžete zde ochutnat tradiční speciality jako je „pastitzio“ – též známé pod názvem makaroni – výborné celozrnné těstoviny posypané zkaramelizovanou cibulkou a měkkým kozím sýrem manuli. U pekařky si můžete koupit čerstvé pečivo, které se peče venku v tradičních kamenných pecích a u ševce se třeba dámy rády nechají svést k nákupu kvalitních kožených pantoflíčků.

Pro vyznavače moře a výletů s pěší turistikou a nádherně průzračnou vodou je tu výlet na ostrov Saría, který spadá autonomně pod Karpathos. Nedotčená příroda, zbytky pirátského města a nádherné výhledy Vám budou odměnou po zdolání výšlapu s průvodcem. Následné koupání a možnost proplavat si jeskyní je úplným balzámem na duši v tomto koutu Řecka.

Víc Vám o ostrově prozradím, až se přijedete podívat a sami přesvědčit o kráse tohoto malého ostrova v souostroví Dodekanésos.

Těší se na Vás Vaše delegátka Petra Dvořáková


(30.03.2016)  – Karpathos

Březen 2016

Něco málo o Karpathosu bych ráda napsala těm, kteří ještě váháte, zda tento ostrov navštívit nebo si vybrat jiný. Pro mne byl opravdu velkým překvapením a uvítala jsem, že tento kout Řecka je naprosto jiný a právě tím je výjimečný a krásný.
Ostrované si zde žijí svým vlastním poklidným životem, jako by se jich zdánlivě ani netýkalo, co se děje ve zbytku Řecka. Mám na mysli volby, které se uskutečnily loňský rok, jimž místní obyvatelé netrpělivě přihlíželi u televizních obrazovek…nebo příliv imigrantů na ostatní ostrovy.

Karpathos je právě tak daleko od všeho dění, až je to neuvěřitelné, přestože na ostatní ostrovy je to lodí co by kamenem dohodil. Výhoda či nevýhoda je frekvence lodního spojení. Záleží, z jakého úhlu pohledu se na toto díváte. Pro mne bylo překvapivé, že loď z Kréty připluje jednou týdně s potravinami, benzínem a nikdo si nezoufá, že by bylo čehokoliv nedostatek. Pro nás Evropany, zvyklé mít supermarkety praskající potravinami ve švech, se zde jakoby čas zastavil. A to je právě to kouzlo, které si místní uchovávají.

Turismus je zde čilý, ale pořád ne v takové míře, aby změnil tradiční ráz ostrova, za což jsou ostrované vděční. Dále si udržují své tradice, které jsou nejlépe vidět v tradiční vesničce Olympos, na kterou se vydáváme každý týden na fakultativní výlet. Místní ženy stále chodí v tradičních krojích a turistům ukazují tradiční řemesla. Řeknete si, hotový skanzen, ale oni v této horské vesničce opravdu tak žijí. Jednou týdně se vydají do města na nákupy, které pak těžce nosí po schodech do svých obydlí, kam se dostanete s těžkým nákladem jen pomocí oslíka nikoliv dopravního prostředku.

Milovníkům moře má Karpathos opravdu co nabídnout. Pro sportovní nadšence jsou u letiště zátoky jako na míru šité surfařům pro příznivé větry, které ošlehávají tento kout Egejského moře. Na východní části ostrova se nacházejí nádherné oblázkové pláže, z nichž bych ráda zmínila Apellu, která získala i ocenění modrou vlajkou, která je symbolem čistoty, upravenosti a bezpečnosti dané pláže. Pohledy shora na Apellu jsou jako vystřižené z katalogu. Díky hornatosti ostrova jsou zátoky schované vždy za několik kilometrů dlouhými serpentinami a cesta k nim je lemována borovicemi, jako například k pláži Kyra Panagia. I na tyto pláže nabízíme fakultativní výlet lodí, což je nezapomenutelný zážitek. Na západním pobřeží najdete krásné písčité pláže, na které se můžete vydat půjčeným autem, které Vám rádi zařídíme.

Pro zdatné turisty je lákavé zdolat nejvyšší horu ostrova Kali Limni, na kterou je potřeba se vybavit dobrou obuví a dostatkem pitné vody. Cesta autem je možná až doslova do konce silnice, která dál nevede a končí v Lastosu, odkud je to ještě dobrou hodinu a půl pěšky až na vrchol.

Více o ostrově bych už neprozrazovala, přijeďte se sami přesvědčit a poznat na vlastní kůži tu krásu a pohostinnost tohoto ostrova.

Budu se těšit a na brzkou shledanou na Karpathosu

Říjen 2015

A je konec sezóny 2015, to to ale uteklo. Karpathos mne naprosto učaroval, tudíž mne zde příští rok najdete znovu. Moc bych chtěla poděkovat všem klientům VTT, protože jen díky Vám a Vaší energii, kterou jste mi dodávali, jsem si pracovní nasazení na tomto krásném ostrově opravdu užila. Doufám, že i Vy jste odjížděli z dovolené s pocitem, že jste si dovolenou užili dle svých představ. Pokud jsem i já trošku přispěla k hladkému průběhu Vaší dovolené, jsem za to velmi ráda.

Vaše delegátka Petra Dvořáková


(07.05.2015)  – Pár řádků o mně

Dobrý den Vám všem, kteří jste se rozhodli vybrat si pro letošní rok dovolenou na Karpathosu. Práce delegáta mne opravdu baví a naplňuje a budu se snažit, aby průběh Vaší dovolené byl jen sluncem zalitý a bez komplikací.

Cestování je mou velkou láskou, nejraději jezdím na poznávací zájezdy, člověk toho vidí strašnou spoustu za pár dní… no a pobytové zájezdy ráda kombinuji s výlety.

Těším se na Vás na Karpathosu

Vaše delegátka Petra Dvořáková


Sdílejte své zážitky


Dovolená s CK VTT CK VTT Další informace
logo vtt  
Zavřít oknoDOPRODEJ ZÁJEZDŮ SEZÓNY 2017

Přehled LAST MINUTE naleznete zde http://www.vtt.cz/…-stazeni.pdf

DOPORUČUJEME

RHODOS – 30.09. – 11.10. – 12 denní zájezd s 1 celodenním výletem v ceně

KYPR – 26.10. – 02.11.2017 – 8 denní zájezd s 1 celodenním výletem v ceně


TOPlist