Delegáti se hlásí

Dovolená Chalkidiki 2017

(29.06.2015)  – Afitos

Afitos – jedno z nejstarších sídel na Chalkidiki – je obec v severní části východního pobřeží Kassandry. Pozoruhodné je centrum vesnice, plné zachovalých příkladů staré řecké architektury 19. století.

Vesnička, postavená na útesu nad táhlou bílou pláží, je plná úzkých, křivolakých uliček, dýchajících útulnou pohodou. Navečer se proměňuje v místo s těžko napodobitelnou atmosférou. Vůně linoucí se z nesčetných taveren, romantická osvětlení starých kamenných budov, živá hudba, obchůdky s tradičními řeckými výrobky – to všechno přispívá ke kouzelné atmosféře, lákající k posezení na nejméně několik hodin.

Navštivte toto tradiční místo a zažijte Řecko v té nejlepší podobě!

Těším se na Vás – delegátka Zuzana

(30.03.2015)  – Něco málo o mně a Řecku

Řecko je pro mě něco jako druhý domov. Ráda se sem vracím. A nejraději v zimě, kdy jsou řecké ostrovy tak trochu jiným světem, než jaký známe z léta. Ráda navštěvuji především málo známá místa – ostrovy, kam většina turistů zatím nezavítala, horské vesničky, o kterých málokdo ví. Rybářské usedlosti, které čekají na příznivější meteorologické podmínky, aby jejich domorodci mohli zase vyplout na moře za kusem nějaké té obživy. Přes svou drsnost, ekonomickou chudobu a viditelně nelehký způsob života působí tyto končiny autentičtěji a pravdivěji, než letním sluncem zalitá, turisticky profláknutá, kosmopolitní místa v Řecku. I když ani ta nejsou k zatracení. Mají zase jiný půvab, pohodovou atmosféru a spoustu nadějeplných řeckých úsměvů.

Řecko je rozmanitá země tvořená tisíci ostrovů, přidružených k jeho pevninské části. Každý z nich je jedinečný, nezaměnitelný a něčím charakteristický. A každý z nich má svůj příběh. Stejně jako lidé. Příběhy mořeplavců, potápěčů, ztroskotanců a lovců mořských hub mne odjakživa fascinovaly. Mnoho Řeků (a nejen Řeků) si myslí, že jejich země je přírodním rájem na Zemi. Já se k nim počítám. Přidáme-li k tomu historickou a kulturní hodnotu Řecka, několik opravdu dobrých přátel a tu tak typickou řeckou pohodu, máme už hezkou řádku důvodů, proč sem stále, znovu a opakovaně jezdit.

Přestože jsem navštívila i mnohem vzdálenější a kulturně odlišné země, Řecko je pro mě jedním z nejbarevnějších a mému srdci nejbližších míst. Ráda o něm mluvím. Také o něm čtu. Ale mnohem víc fascinující je pro mě poznávat ho zevnitř – s místními nad sklenkou ouza, v kajutě rybářského člunu nebo na palubě trajektu. Procházet uličkami, posedávat v tavernách, kde noc je stále mladá, a nakukovat do barů, které otvírají v jednu po půlnoci a ve dvě přicházejí první hosté.

Ráda se s Vámi podělím o poznatky, vjemy a zkušenosti z navštívených koutů této nádherné země. Můžeme se dotknout její bohaté historie, chudé současnosti i nejasné budoucnosti. Probrat nad mapou, kudy kam se vydat, co vidět, zažít, ochutnat. Ať je Vaše dovolená něčím víc, než jen opáleným vzezřením a mobilem plným fotek z pláže.

S pozdravem Vaše delegátka Zuzana Urbancová


.


Sdílejte své zážitky


Dovolená s CK VTT CK VTT Další informace
logo vtt  
Zavřít oknoDOPRODEJ ZÁJEZDŮ SEZÓNY 2017

Přehled LAST MINUTE naleznete zde http://www.vtt.cz/…-stazeni.pdf

DOPORUČUJEME

RHODOS – 30.09. – 11.10. – 12 denní zájezd s 1 celodenním výletem v ceně

KYPR – 26.10. – 02.11.2017 – 8 denní zájezd s 1 celodenním výletem v ceně


TOPlist